xcounter
#

РФ думає про захист великих десантних кораблів від катерів-камікадзе, і чи ставити на них ЗРК "Тор"

4196
Один із десантних кораблів ВМФ РФ, ілюстративне фото довоєнних часів
Один із десантних кораблів ВМФ РФ, ілюстративне фото довоєнних часів

Навряд тут підготовка до морського десанту, скоріше про клас "допоміжний крейсер"

Міноборони РФ начебто ухвалило програму модернізації своїх великих десантних кораблів, яка передбачає "збільшення вогневої потужності" за рахунок оснащення безпілотними літальними апаратами, пише російський пропагандистський ресурс "Известия". Як при цьому має змінитись бортове озброєння самих десантних кораблів, питання не розкривається.

Рашистські ВДК також мають отримати посилену протиповітряну оборону, але остаточне рішення ще не прийнято. Як один із варіантів розглядається установка "сухопутного" ЗРК "Тор", але інші варіанти поки що не називаються. Крім того, на російські десантні кораблі мають поставити "посилений захист" проти морських дронів, тобто додаткові кулеметні точки та засоби РЕБ.

Читайте також: Колумбія могла передати свої Ми-17 Україні, але тепер знову бідкається на проблеми з обслуговуванням
"Тор-М2КМ" у вигляді окремого модуля

При цьому цікаво, як самі російські пропагандисти пояснюють необхідність проведення модернізації своїх десантних кораблів саме в такому варіанті. З однієї сторони, вони про прямий функціонал ВДК, тобто висадка морського десанту. І що мовляв для виконання таких задач необхідна "посилена вогнева міць" і протиповітряна оборона, бо ж висадка десанту відбуватиметься на узбережжя з укріпленою обороною.

А з іншої сторони, рашистські пропагандони визнали, що використовували свої десантні кораблі саме для патрульних завдань. При цьому в тексті оригінальної публікації "Известий" є пасаж, що на перший погляд виглядає дивним – "десантні кораблі все ж дешевше від фрегатів". Але цей пасаж перестане бути дивним, якщо згадати одне поняття з часів Другої світової війни.

Два десантні кораблі проекту 1171 в акваторії тимчасово окупованого Севастополя, фото - Крым.Реалии, дата публікації - 21 квітня 2022 року

Як можемо пригадати, під час 2СВ навіть радянський флот використовував клас кораблів "допоміжний крейсер" для патрульних завдань. Це не були спеціально побудовані кораблі, це були реквізовані цивільні судна, на які ставилось допустиме конструкцією озброєння, і такі допоміжні крейсери ходили під прапором ВМФ СРСР.

Судячи з усього, в поточній війні проти України російські воєначальники вирішили, що їм необхідно відродити клас "допоміжний крейсер", і як базу для цього використати саме десантні кораблі. Котрі є заодно найбільш чисельним класом великих надводних кораблів РФ у Чорному морі – орієнтовно 9 кораблів у строю, 2 пошкоджено і 2 потоплено.

Але схоже, що у російських військових дискусії по тому, як їм слід використовувати десантні кораблі в умовах, колипроведення морського десанту навряд чи є можливим – йдуть дуже складно. Бо наприклад в листопаді 2023 року російське ТАСС писало уже про як ухвалене рішення, що на десантні кораблі ставитимуть таки сухопутні ЗРК "Тор".

Десантні кораблі ЧФ РФ на маневрах, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Французькі CAESAR настріляли всього 18 тисяч снарядів у 2016-2019 роках в Іраку, і це багато що пояснює