xcounter
#

Підготовку пілотів на Mirage 2000 від Франції для України спростували у Повітряних Силах, тим паче є важливі нюанси

4879
Mirage 2000 (всі фото: Armée de l'Air et de l'Espace)
Mirage 2000 (всі фото: Armée de l'Air et de l'Espace)

Хоча Mirage 2000 вже фігурував, як кандидат на посилення ЗСУ, але все ж таки треба оцінювати реальні можливості цієї машини

Попри те що доволі авторитетне французьке авторитетне видання Le Figaro повідомило, що 30 українських пілотів вже проходять активне навчання у Франції на винищувачах Mirage 2000, а тренування тривають вже 1,5 місяця, у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ спростували це повідомлення, про що заявив речник ПС Юрій Ігнат у ефірі "Радіо Свобода".

Цікаво, що французьке видання навіть вказало авіабази де нібито проходять навчання українські пілоти - Мон-де-Марсан та Нансі, де знаходяться 118-я та 133-я авіабази на озброєнні яких дійсно перебуваються літаки Mirage 2000, що поступово виводяться з експлуатації повітряних сил Франції.

Читайте також: РФ змінює цілі ракетних атак після провалу із критичною інфраструктурою - ГУР Міноборони

Mirage 2000
Mirage 2000

І хоча саме цей тип літака вже доволі активно з'являвся в інформаційному просторі, зокрема передача Mirage 2000 стала предметом слухань у Сенаті Франції 28 лютого 2023 року, але навряд від Mirage 2000 варто очікувати те, що він навіть у випадку гіпотетичної передачі може стати game changer.

Бо найбільш вірогідним кандидатом на передачу був би Mirage 2000С, які були списані у липні 2022 року. Й вивели їх з експлуатації через вичерпання ресурсу та сумнівну реальну боєздатність через можливість використання лише ракет "повітря-повітря" малої дальності Magic II (дальність пуску до 20 км) та авіабомби GBU-12 Paveway II із лазерним наведенням.

Mirage 2000
Mirage 2000

Трохи краща ситуація у версії Mirage 2000D, до якого інтегровані MICA (дальність пуску до 60 км) та відомою крилатою ракетою SCALP, вона ж Storm Shadow.

Але можливості навіть Mirage 2000D у питанні можливостей вести ефективний повітряний бій знаходяться, у кращому випадку, на нижній межі реальних потреб Повітряних Сил України у нових машинах. А використання крилатих ракет повітряного базування полягає не скільки у носії, скільки у політичному рішенні щодо їх передачі союзниками.

Mirage 2000
Mirage 2000

Водночас треба зазначити, що будь-який західний літак, включно із Tornado, будуть дієвим посиленням Повітряних Сил України виключно через потребу у самих машинах, які поки спираються на очікувані МіГ-29 від Польщі та Словаччини.

Іншою справою дійсно є значно сучасніший Rafale, який активно б'є рекорди із замовлень, передача якого з боку Франції не потребує ніяких узгоджень через те, що це національний винищувач. На відміну, наприклад, від шведського Gripen в якому є значна частка американських компонентів й без згоди США продати чи передати який неможливо.

Rafale
Rafale

Але навряд на такий крок Франції дійсно зможе зважитись, хоча напевно найбільше зацікавлена у тому, щоб за рахунок отримання серії підтверджених перемог у двобоях між Rafale та Су-30 з Су-35 отримати вкрай важливий аргумент на ринку Індії та інших країн.

Читайте також: Який танк перед Т-34 та після Т-54 РФ ще зможе зняти зі зберігання