xcounter
#

Парадокси Бундесверу: коли 2 БРЕМ замовити дорого, а 23 дешевші, але немає грошей

6818
Парадокси Бундесверу: коли 2 БРЕМ замовити дорого, а 23 дешевші, але немає грошей

Водночас реальна потреба Бундесверу наразі взагалі оцінена у 100 БРЕМ

Через те що свого часу Німеччина вирішила дуже сильно зекономити на армії та з 1998 року витрачала до 1,5% від ВВП на оборону, у Бундесверу накопичились фундаментальні проблеми з обороноздатністю.

При цьому увідні дані та рішення, які приймають у Берліні, часом виглядають дуже парадоксальними. І один з нових прикладів, про який пише Hartpunkt, пов'язаний із тим, що німецькі збройні сили потребують заміни двох броньованих інженерних машин Bergepanzer 3 Büffel, які були передані до України у якості допомоги.

Читайте також: Азербайджан зробив з Elbit Systems модернізований Т-72 Aslan, який буде і на трофейних танках

З боку Defense Express нагадаємо, що Bergepanzer 3 Büffel це БРЕМ на базі Leopard 2, який необхідний не лише для евакуації пошкодженої бронетехніки з поля бою, а й для її ремонту та обслуговування у польових умовах.

Але попри потребу відновити штатну кількість, тобто замовити два Bergepanzer 3 Büffel, досі цього зроблено не було. Бо виявилось, що це дуже дорого. Якщо бути максимально точним - замовити саме дві одиниці Bergepanzer 3 Büffel - дорого. Справа в тому, що наразі їх серійного виробництва немає, а в активі Rheinmetall є лише пропозиція оновити цю машину, зокрема шляхом встановлення потужнішого кранового оснащення.

І у результаті виробництво двох таких нових Büffel буде коштувати понад 60 млн євро, тобто БРЕМ буде мати ціну більшу ніж у новітнього Leopard 2A8. І від цього одразу вирішили відмовитись, бо це дуже високий цінник для БРЕМ. Але така ціна пов'язана саме з тим, що це буде індивідуальне замовлення лише двох зразків.

Але інша справа, якщо замовити більшу кількість БРЕМ. Тоді ціна однієї одиниці буде меншою, бо вартість розробки та підготовки до виробництва буде розподілена по більшій кількості машин. А враховуючи те, що Німеччина передавала не лише Büffel, а й планує надати 21 БРЕМ у попередній версії Bergepanzer 2 на базі Leopard 1, то потребу сформували на рівні 23 машин.

Bergepanzer 3 та Bergepanzer 2
Bergepanzer 3 Büffel та Bergepanzer 2

Закупівлю такої кількості нових БРЕМ оцінили, як пише видання, у приблизно 350 млн євро та ще стільки ж у вигляді додаткових супутніх витрат, без уточнення. Як мінімум таку суму спробували закласти у проєкт бюджету, але знайти на це 0,7 млрд євро так і не змогли. Тобто склалась парадоксальна ситуація, коли 2 машини мають зависокий цінник, а на меншу ціну за одиницю, але у межах великого замовлення, немає грошей.

До того ж почалась конкурентна боротьба, бо машини такого класу у Німеччині виробляє не лише Rheinmetall, а й Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG), який пропонує Wisent 2 на базі того ж Leopard 2. При цьому Wisent 2 це не просто БРЕМ, а модульна інженерна машина, яка підтримує швидке переоснащення під різні задачі.

Водночас, як пише німецьке оборонне видання, реальна потреба складає навіть не 23 інженерні машини, а близько 100. Бо мова йде не лише про необхідність замінити передані до України БРЕМи, а замінити й всі Bergepanzer 2 на шасі Leopard 1, яким давно пора на "пенсію".

Але наразі навіть про плани на такі закупівлі не чути. А якщо навіть будуть замовлені Wisent 2, то на прикладі контракту із Норвегією, за 100 таких машин необхідно буде викласти близько 1 млрд євро, а чекати на перші не раніше 2026-2027 року.

Читайте також: Летіли на Старокостянтинів, але збили над Києвом: що це означає для Х-47 "Кинжал"