xcounter
#

Німеччина має радянські ЗРК "Куб" та "Оса", але вони тільки для навчань

7806
Німецький ЗРК "Оса", 2021 рік, фото з відкритих джерел
Німецький ЗРК "Оса", 2021 рік, фото з відкритих джерел

Звідки німецька армія має такі комплекси, і в якій іпостасі вони використовуються

Військово-повітряні сили Франції зараз проводять навчання по прориву протиповітряної оборони ворога. І в якості "противника" тут використовуються радянські зенітно-ракетні комплекси "Оса" та "Куб", які належать взагалі німецькому люфтваффе.

Програма навчань вцілому не розкривається. Але тут цікавим є сам факт, що німецька армія має на своєму балансі два зенітно-ракетні комплекси радянського зразка, які з певною регулярністю використовуються як і для тренувань самого бундесверу, так і союзників по НАТО також.

Читайте також: Китай першим у світі серійно випускає човни Type-039C, де використано "стелс"

До цього моменту ЗРК "Оса" та "Куб" в строю німецької армії "світились" під час навчань Arctic Challenge Exercise 2021 (ACE21) у червні 2021 року. Як тоді зазначалось, авіація НАТО відпрацьовувала саме протидію зенітно-ракетним комплексам радянського виробництва.

Відомо, що ці ЗРК перейшли бундесверу як "спадок" від Східної Німеччини, та використовуються зокрема для роботи POLYGONE - об’єднання під егідою США, Франції та Німеччини, що під час навчань НАТО моделює роботу ворожих систем ППО та радіоелектронної боротьби.

Німецькі військові готують комплекс "Куб" до навчальних стрільб, фото з відкритих джерел

Цікаво, що довідник The Military Balance 2023 нічого не говорить про комплекси "Оса" та "Куб", власне як й радянські ЗРК інших типів на балансі збройних сил Німеччини. З чого можна зробити висновок, що німецькі військові справді мають в своєму розпорядженні лише кілька таких комплексів, котрі можуть використовуватись для навчальних цілей.

Раніше Defense Express розповідав про те, що прототип для Shahed-136 був створений у ФРН ще в 1980-х роках під назвою DAR, що в свою чергу означає те, що деякі технології для війни сучасності були створені ще 40 років назад.

Німецькі військові готують комплекс "Куб" до навчальних стрільб, фото з відкритих джерел
Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як стріляють по окупантам із рідкісної 2Б16 "Нона-К" (відео)