xcounter
#

Ми здивуємось, скільки 155-мм снарядів уже відстріляв ЦАХАЛ, і що недоотримала Україна

66117
САУ M109 Армії оборони Ізраїлю, жовтень 2023 року, фото наводить TVP World
САУ M109 Армії оборони Ізраїлю, жовтень 2023 року, фото наводить TVP World

Наскільки активно витрачаються артилерійські снаряди у цій війні, і про ще нам говорить

Прес-секретар Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) опублікував дані, які стосуються роботи артилерії за перший місяць наземної операції в Секторі Газа проти ХАМАС.

Заявляється, що за цей проміжок часу ізраїльські артилеристи відстріляли понад 100 тисяч снарядів калібру 155-мм, із яких понад 90 тисяч – безпосередньо по цілям в Секторі Газа. Крім того, із систем M270 було випущено понад 200 керованих реактивних снарядів GMLRS, для коригування вогню артилерії використовувались безпілотники Hermes 450. Про це йдеться в публікації порталу Israel Defense.

Читайте також: Чому для ЗСУ треба міномети під ВОГи, якщо для такого є дрони
САУ M109 Армії оборони Ізраїлю, жовтень 2023 року, фото наводить Times of Israel

Водночас, цей же портал з посиланням на дані видання Bloomberg пише, що із згаданих вище "понад 100 тисяч" снарядів калібру 155-мм понад половини, або 57 тисяч одиниць були отримані за рахунок тих боєприпасів, що спочатку зберігались на складах в Ізраїлі в інтересах Європейського командування Армії США, навіть уже були переміщені в Європу для подальшої передачі Україні, але на тлі ескалації на Близькому Сході були передані назад, ізраїльтянам.

Із наведеного вище випливає таке. Якщо зробити поправку на те, що активні бойові дії в Секторі Газа почались орієнтовно 28 жовтня, то виходить, що кожної доби ЦАХАЛ витрачав орієнтовно на добу до 3,5 тисяч снарядів калібру 155-мм, і до 10 одиниць GMLRS.

Ізраїльський M270 веде вогонь по бойовикам в Секторі Газа, жовтень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Скільки конкретно артсистем залучив Ізраїль для проведення операції в Секторі Газа, наразі невідомо. Є лише загальні дані із The Military Balance 2023, за якими ЦАХАЛ має 250 САУ типу M109A і 30 систем M270 MLRS. Якщо екстраполювати по кількості наявних стволів самохідної артилерії, то орієнтовна витрата на добу виходить по 14 снарядів 155-мм на одну артустановку.

В свою чергу, якщо відштовхуватись від цифри в 57 тисяч 155-мм снарядів, які початково призначались Україні, то виходить, що тут мова про кількість боєприпасів, яких би вистачило ЗСУ до 1 тижня боїв при поточній інтенсивності боїв, а для ЦАХАЛу – мінімум на 15 діб при поточній інтенсивності бойових дій в Секторі Газа.

САУ M109 Армії оборони Ізраїлю, жовтень 2023 року, фото наводить AFP
Читайте також: РФ почала встановлювати комплекси РЕБ на танки прямо у рембатах, а не лише на заводах під час модернізацій