Збройні Сили України продовжують проведення командно-штабних навчань "Заметіль-2022", для проведення яких були залучені у тому числі й частини десантно-штурмових військ.
Як свідчить ось це повідомлення прес-служби Генерального штабу ЗСУ, під час "Заметілі-2022" наші десантники відпрацювали зокрема проведення рейдових дій у тилу ворога, що атакує наші позиції.
Читайте також: Морпіхи ВМСУ тренуються громити десант РФ за допомогою танків Т-80
Рейд відбувався за наступним сценарієм: у тил противника на гвинтокрилах Мі-8 висадилась група наших десантників, озброєна стрілецькою зброєю, автоматичними гранатометами, ПТРК та ПЗРК.
Наші десантники зуміли вийти у "точку зустрічі", де їх чекала підтримки у вигляді БТР-70 та бронеавтомобілів HMMMWV із кулеметами ДШК. І також – зуміли відбити "повітряну атаку противника", для імітації якої був залучений один Мі-24П з підвісними паливними баками.
Повідомлення у відкритих джерелах про відпрацювання нашими ДШВ рейдових дій у тилу ворога – подія незвичайна.
У минулому 2021 році Збройні Сили України заявляли, що наші десантники відпрацьовують два основні сценарії дій – проведення тактичного повітряного десанту у декілька сотень бійців та легкої бронетехніки, або ж виконання ролі "елітної мотопіхоти", яка закриває собою раптову "дірку" в лінії фронту.
Однак теорія "гібридної війни" від РФ передбачає, що бойові дії можуть вестись і без чітко визначеної лінії фронту, на усіх можливих напрямках. Схоже, що наші військові такі "правила гри" прийняли, та готуються бити ворога за його ж військовою наукою.
Закономірно виникає питання – які ж сили та засоби мають десантно-штурмові війська ЗСУ, щоб протистояти армії РФ на усіх можливих напрямках бойових дій.
Наше військове керівництво із зрозумілих причин таку інформацію не "світить".
Деякі оцінки потенціалу наших ДШВ можемо знайти на шпальтах польського порталу Defence24. Поляки вважають, що чисельність наших десантно-штурмових військ може досягати 16 тисяч військовослужбовців, близько 2-3 тисяч "багнетів" у кожній з 5 бригад.
Орієнтовна кількість бойової техніки – близько 20 танків Т-80; близько 20 самохідних ПТРК на шасі БРДМ-2; 150 бронетранспортерів, 300 бойових машин піхоти та БМД; 220 гаубиць, мінометів та САУ різних типів; до 60 реактивних систем залпового вогню.
Окремо варто поставити "галочку", що за повідомленнями Генштабу ЗСУ, наші десантники також отримали NLAW і уже готові стріляти із цих ПТРК.
За оцінками World Air Forces 2022, в строю Повітряних Сил України є до 22 транспортних літаків Ан-26, три літаки Ан-30 (які також можуть використовуватись як транспортні), 7 літаків Іл-76 та 15 гвинтокрилів Мі-8. Як мінімум на частину цих "бортів" наші ДШВ можуть розраховувати, якщо виникне завдання провести повітряний десант.
Читайте також: До якого сценарію агресії Кремля зараз готуються ЗСУ, і які запаси мають наші військові на випадок війни