xcounter
#

Яку зброю найбільше треба нашим військам на Курщині, щоб зупиняти навали рашистів та КНДРівців

7024
Скріншот з відео 80-ої ОДШБр
Скріншот з відео 80-ої ОДШБр

Росіяни змінили свою тактику дій на Курщині, щоб нашим військовим було складніше відбивати їхні "накати"

Сили оборони України станом на сьогодні продовжують вести активні бойові дії у Курській області безпосередньо на території РФ, де російське окупаційне військо має чергове завдання від вищого керівництва - а саме витіснити наше військо зі своєї території до кінця цього місяця (ще восени минулого року повідомлялося, що таке завдання було поставлене Путіним зокрема у контексті інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, яка має відбутися 20 січня).

Крім російських окупаційних військ, на Курщині в боях протягом декількох місяців також беруть участь й військовослужбовці з КНДР, а цього місяця ССО взяли перших полонених північнокорейців, які повторюють тези російських військових зразка 2022 року про те, що "вони їхали на навчання". Раніше ми також розповідали про те, як бійців КНДР на Курщині вчили збивати дрони та виходити з-під обстрілу артилерії.

Читайте також: Схоже, що Повітряні сили України вдарили Storm Shadow по об'єкту президента РФ з підземним КП на Курщіні

Нагадаємо, що бої в Курській області розпочалися на початку серпня 2024 року, а першими в цій операції брали участь бійці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади ДШВ ЗСУ, тому оцінка командирів цієї бригади є особливо цінною у контексті того, як змінилася ситуація на цій ділянці фронту.

Так, як зауважує командир десантно-штурмового батальйону бригади Єгор Ноздряков, росіяни зрештою змінили свою тактику на Курщині - там ворог вирішив повернутися до звичних "м’ясних штурмів" за участі великої кількості живої сили [тим паче, що така можливість у росіян посилюється наявністю військ з КНДР, які вони використовують саме на цій ділянці - прим. DE].

"Якщо раніше це були малі групи, вони їх затягували "двійками", накопичували, а потім починали якісь штурмові дії, то зараз вони просто валять ордою, як у часи Другої світової, по 20-30 людей", - відзначає Ноздряков, зауважуючи, що на тих чи інших ділянках це приносить свої успіхи, бо наші військові не завжди встигають знищувати дронами та артилерією настільки масштабні скупчення живої сили та техніки. Тому наші військові роблять акцент на нарощення особового складу, кулеметних засідок тощо.

Перевага у кількості живої сили одна з вирішальних для ворога, у цьому контексті важливою зброєю для підрозділів Сил оборони України є передусім касетні боєприпаси - надзвичайно ефективний засіб якраз проти "м’ясних штурмів" противника, але й лімітований, каже Ноздряков. До прикладу, можна згадати випадок, коли бійці ЗСУ застосували на Курщині американський керований снаряд M712 Copperhead "родом" з 1970-х років.

Також військовий акцентує і на надзвичайно важливій ролі дронів, передусім через нестабільний зразок. Від Defense Express додамо, що росіяни на своїх ресурсах демонстрували кадри, як на Курщині використовують свої оптоволоконні дрони, раніше ми розповідали про те,

як танк Abrams витримав атаку таким озброєнням, а екіпажу вдалося врятуватися

.

Водночас оптоволоконні дрони впроваджуються також і у наших військах, зокрема наприкінці минулого року повідомлялося, що у ЗСУ завершили етап випробувань дронів на оптоволокні, також днями повідомлялося, що Агенція оборонних закупівель готує перші угоди на постачання оптоволоконних FPV-дронів.

Читайте також: Рашисти заявили про "знищення" на Курщині гусеничної AMX-10P, хоча Франція такі БМП для ЗСУ взагалі не давала