xcounter
#

Рашисти заявили про "знищення" на Курщині гусеничної AMX-10P, хоча Франція такі БМП для ЗСУ взагалі не давала

44682
Французька БМП типу AMX-10P, архівне фото з відкритих джерел
Французька БМП типу AMX-10P, архівне фото з відкритих джерел

Ворог у своїх звітах почав "знищувати" техніку, яку нашим військовим взагалі не передавали

Підрозділи "Росгвардії" заявили про начебто знищення дроном на території Курської області бойової машини піхоти типу AMX-10P французького виробництва, супроводивши це повідомлення відповідним нечітким кадром, котрий в свою чергу поширив російський пропагандистський ресурс "ТАСС".

Але нюанс в тому, що Франція взагалі не оголошувала про передачу таких БМП для Сил оборони України. Ну й окрім того, на наведеному вище кадрі фігурує аж ніяк не AMX-10P, пише в своїй публікації французький портал Opex360.

Читайте також: Як сприймати, що Південна Корея свої Т-80 та БМП-3 почала використовувати як мішені для БПЛА замість віддати ЗСУ
Стоп-кадр з відео ворожих пропагандистів, на яке посилається Opex360

Як вказують автори цього видання, справді в лютому 2023 року проходила неофіційна інформація з посиланням на одного із французьких журналістів про те, що Міноборони Франції начебто планує передати для ЗСУ мінімум 10 бойових машин піхоти AMX-10P.

Але на практиці станом на 1 червня 2024 року жодна із БМП цього типу не була передана для нашого війська. Хоч і далі журналісти цього порталу лишають простір для припущень, що мовляв "не виключаємо, що все ж кілька машин цього типу могли бути передані Україні". Тут треба додати, що на даний момент AMX-10P не стоїть на озброєнні армії Франції.

Однак якщо говорити про візуальну ідентифікацію, то тут можна чітко говорити, що в кадрі фігурує явно не французька БМП типу AMX-10P, і на це вказують одразу кілька ознак.

Наприклад, у кормовій частини AMX-10P має рампу та кутову форму корпусу, хоча на кадрах від рашистів фігурує бронемашина з округлим корпусом, двома дверима в кормі та круглим люком. Тобто явно випливає те, що ворог м’яко кажучи помилився із визначенням типу машини.

Не кажучи вже про те, що фіксація бронемашини на камеру не означає, що ворог по ній зміг влучити. Тому в підсумку маємо історію про те, як російські загарбники у своїх звітах почали "знищувати" техніку, яку Сили оборони України взагалі не отримували.

Раніше ми писали про те, що росіяни готувались до можливих ударів ATACMS по своїй території, але не там, де відбулось.

Читайте також: Що ще приїхав випрошувати у КНДР міністр оборони РФ