Водолазні групи у Національній гвардії України функціонують від початку її створення. Велика увага приділяється сучасному технічному забезпеченню та постійному вдосконаленню майстерності плавців. Тож щороку водолазні групи НГУ беруть участь у різноманітних вітчизняних та багатонаціональних навчаннях, зокрема "Sea Breeze".
Основними завданнями підрозділів Окремих загонів спеціального призначення Національної гвардії України, які спеціалізуються на водолазній підготовці,є протидиверсійна охорона гідротехнічних об’єктів, акваторій, проведення заходів антитерору, спеціальні дії на воді, тобто – захист від диверсійно-терористичних загроз пов’язаних з водним середовищем. Це в умовах постійної загрози розв’язування широкомасштабних дій з боку країни-агресора є вкрай актуальним.
Читайте також: Стало відомо, яким новим озброєнням оснащують частини Національної гвардії України
В початковий етап широкомасштабної війни саме гідротехнічні об’єкти стають цілями диверсійних груп противника. Основне їх завдання – порушити комунікації через ріки, нанести максимальну шкоду та дезорганізувати роботу тилу шляхом підриву дамб та інших гідротехнічних споруд. Доречі, днями Служба безпеки України провела антитерористичні навчання у районі проведення операції Об’єднаних сил, у Старобільському районі Луганської області, в ході яких саме і відпрацьовувався один з подібнх сценаріїв - підрив мосту через річку Айдар.
З огляду на суттєвість шкоди, що можуть нанести диврсійні групи противника велику вагу має професіоналізм та рівень підготовки фахівців водолазної підготовки. Саме тому, як повідомляє прес-служба НГУ, у період з 22 листопада по 03 грудня ц.р. на Київщині проходить навчальний збір із фахівцями водолазної підготовки.
До тренувань долучились понад 40 фахівців водолазної підготовки з ОЗСП Північного Київського та Південного Одеського управлінь, ОЗСП військової частини 3057 НГУ, а також Навчально-бойового центру підготовки до спеціальних дій Міжнародного центру підготовки підрозділів Національної гвардії України.
Водолазні підрозділи Нацгвардії уже не вперше беруть участь у зборах такого типу. За словами керівника зборів полковника Івана Марищака, основною метою проведення навчального збору є досягнення бойового злагодження, витривалості та обмін досвідом серед водолазних груп Нацгвардії.
В ході навчального збору відпрацьовується техніка руху при плаванні на відстань 1000 м та 2000 м, орієнтування під водою в умовах поганої видимості, плавання в складі групи при зустрічі з водолазами "противника", способи боротьби під водою та пошук підводних диверсійних засобів.
Самі ж плавці кажуть, що ці навчання необхідні для злагодження підрозділів та обміну досвідом щодо тактики дій під час виконання службово-бойових та бойових завдань.
Нагадаємо, що раніше Defense Express повідомляв, що українські військові моряки напрацювали нову методику, як знаходити та знищувати диверсантів противника. Ми також писали про те, яким новим озброєнням оснащують частини Національної гвардії України.
Читайте також: В Національній гвардії України опановують сучасні короткохвильові радіостанції від L3Harris