xcounter
#

Як Ізраїль розгорнув 300 тисяч резервістів за 48 годин і мова не про ТРО

28413
ЦАХАЛ готується до наземної операції проти ХАМАС (всі фото: ЦАХАЛ)
ЦАХАЛ готується до наземної операції проти ХАМАС (всі фото: ЦАХАЛ)

ЦАХАЛ мирного часу - це 169 тисяч осіб, який у випадку війни за декілька діб збільшується у рази

Ізраїль вже повністю відновив контроль над кордоном із Сектором Гази та авіацією завдає удари по бойовиках ХАМАС, вочевидь здійснюються останні приготування до наземної операції проти бойовиків.

Для неї міноборони країни за вкрай короткі терміни провело збір 300 тисяч резервістів, що є безпрецедентним за всю сучасну історію масштабним збільшенням ЦАХАЛ. Для порівняння під час операції "Литий свинець" у 2008-2009 роках призвано було лише 80 тисяч резервістів.

Читайте також: Яка оптимальна тактика використання бронетехніки на полі бою на прикладі відео з танками, БМП і БТР

Для розуміння, що означає для 9-мільйонного Ізраїлю збільшення війська за дві доби на 300 тисяч, можливо перевести ці цифри в українські реалії. І за аналогічною пропорцією Україна б у перші 48 годин вторгнення, якби мала аналогічні підходи, мала б розширити ЗСУ одразу на 1,35 млн осіб - більше ніж штатна чисельність всіх збройних сил РФ 2021 року.

ЦАХАЛ

При цьому мова йде не про набір до умовної територіальної оборони, а про збільшення загальновійськових підрозділів, які розширюють наявні військові частини комплект озброєння яких розрахований на кратне збільшення особового складу.

І для Ізраїлю, який має багато досвіду боротьби за виживання під час повномасштабних воєн проти ворогів, які кратно переважають його у живій силі - це єдиний варіант забезпечити собі безпеку. Саме тому фундаментом безпеки Ізраїлю є не регулярні сили ЦАХАЛ, а його служба резерву.

Вона полягає у тому, що кожен громадянин має пройти строкову військову службу, після завершення якої він переводить у резерв - "мілуім". У його складі він знаходиться до 40-річного віку та до 45-річного для офіцерів (45 та 49 для окремих фахівців) та у весь цей час зазвичай приписуються до свого ж підрозділу регулярної армії де й проходили дійсну службу.

цахал

За цей час вони мають проходити тренування та злагодження у його ж складі. І за нормою це має бути не менше 20 днів за три роки. Водночас на фоні зменшення безпекової напруги навколо Ізраїлю відбувся процес зменшення активного резерву до позначки, на рівні 2015 року, у 26% з усіх хто мав бути у резерві.

Але навіть таке зменшення, особливо на хвилі національного духу, все одно дозволило призвати 300 тисяч, а головне - система змогла пропустити через себе таку кількість резервістів. І саме тому, якщо брати озброєння ЦАХАЛ, то, наприклад, у строю у нього близько 400 танків Merkava, але ще 900 на зберіганні, а з БТРів лише на складі - п'ять тисяч M113.

Merkava

При цьому абсолютна більшість з "техніки на зберіганні" - це те, що можливо привести до боєздатного стану саме у розрізі декількох діб. Все це звісно потребує постійних витрат, але знову ж таки, є єдиною гарантією існування країни.

Читайте також: Армія США хоче вже за 3 роки отримати заміну для FIM-92 Stinger, краще робити нову ракету