xcounter
#

Дипломати Франції пропонували дати Україні Rafale, але тут проти виступив міністр оборони

4932
Конвеєр по виробництву Rafale, ілюстративне фото від Dassault Avitaion
Конвеєр по виробництву Rafale, ілюстративне фото від Dassault Avitaion

Це заодно ілюструє, які "підводні камені" супроводжують ту чи іншу історію про військову допомогу Україні

Коли воєнно-політичне керівництво Франції розглядало варіанти приєднання до "авіаційної коаліції" для підтримки України, то дипломатичний корпус просував варіант передати нашим військовим літаки Rafale.

Однак це рішення в підсумку зміг заблокувати міністр оборони Франції Себастьян Лекорню, котрий окрім всього іншого відрізняється "правими" поглядами та феноменальним політичним "довголіттям", якщо робити поправку на особливості французької внутрішньополітичної ситуації. Про це пише французький профільний портал Opex360 з посиланням на видання Le Monde.

Читайте також: Французи говорять про парадокс з виробництвом Rafale при відсутності проблем з комплектуючими
Багатоцільовий винищувач Rafale французьких ВПС, ілюстративне фото з відкритих джерел

Зазначається, що суть аргументів від глави Міноборони Франції проти передачі "Рафалів" для ЗСУ виглядала загалом знайомо – мовляв, це "підірве боєздатність власних збройних сил".

А якщо розбирати по деталям, то вони виглядатимуть так: якщо в 2021 році французькі ВПС мали в своєму розпорядженні 102 літаки Rafale, то на початок 2024 року ця цифра скоротилась до 97 одиниць зокрема через необхідність виконувати контракти з Грецією та Хорватією, за якими передбачалась поставка і вживаних "Рафалів" також. Ну і відповідно, через скорочення наявного флоту літаків Rafale навантаження на один "борт" виросло із 147 до 164 льотних годин на рік.

При цьому, мовляв, якби Франція таки вирішила передавати "Рафалі" для України, то натомість би не отримала заміни від "третіх" країн, як це вийшло із європейськими державами-операторами F-16, які нам свої винищувачі віддали, і натомість переходять на F-35.

Хорватські Rafale, 2023 рік, фото - HRZ

Водночас, як можемо зрозуміти із тексту публікації Opex360, аргументи "за", яким оперували французькі дипломати в пропозиції передати Україні Rafale, виглядали ось так – до повномасштабного вторгнення РФ наша країна все рівно будувала плани по закупівлі сучасних літаків західного виробництва з тим, щоб до 2030-х років остаточно відмовитись від літаків радянського виробництва.

При цьому питання можливої угоди про поставку "Рафалів" для України начебто обговорювалось навіть ще в 2021 році, і це могло бути закладено в програму візиту президента Франції Макрона до нашої країни.

Від Defense Express тут підкреслимо, що описана вище історія окрім всього іншого наочно ілюструє, які "підводні камені" можуть супроводжувати той чи інший аспект у питанні передачі озброєння для нашої країни.

Читайте також: В РФ кажуть, що Сербія для заміни МиГ-29 хотіла купувати взагалі Eurofighter чи китайський J-10, але довелось зупинитись таки на Rafale