Цього тижня біля узбережжя Каліфорнії ВМС США розпочали навчання, спрямовані на тестування взаємодії безпілотників, автономних надводних та підводних апаратів в інтегрованому бою на морі для підтримки пілотованих платформ.
Це – головна мета навчань Тихоокеанського флоту США, спрямованих на "відпрацювання безпілотного командування й управління, тактики, методів і процедур, а також надання нашим операторам досвіду роботи з безпілотними системами в морі у бойовій обстановці". Як повідомляє 3-й флот, що курує навчання, вони триватимуть з 19 по 26 квітня.
Відомо, що у навчаннях беруть участь такі безпілотні чи автономні системи: безпілотні надводні кораблі Sea Hunter (SH1) і Seahawk (SH2); наддалекий безпілотний літальний апарат Vanilla; БПЛА MQ-8B Fire Scout і MQ-9 Sea Guardian; двомодульний підводний і надводний автономний апарат Ocean Aero Triton-Class тощо.
Також у навчаннях брали участь й такі кораблі флоту, як прибережні бойові кораблі USS Fort Worth (LCS-3) і USS Coronado (LCS-4); док-амфібія USS Anchorage (LPD-23); ракетний крейсер USS Princeton (CG-59); есмінці з керованими ракетами USS Michael Monsoor (DDG-1001), USS Spruance (DDG-111), USS John Finn (DDG-113), USS Stockdale (DDG-106) і USS Fitzgerald (DDG-62); ударна субмарина USS Hampton (SSN-767); і декілька літаків, зокрема патрульний P-8A Poseidon, літак ДРЛВ E-2C Hawkeye, літак радіоелектронної боротьби EA-18G Growler і вертольоти MH-60R Seahawk і MH-60S Knighthawk.
Навчання будуть зосереджені на оцінці можливостей пілотованих/безпілотних груп у трьох основних напрямках: розвідка і спостереження; прицілювання і ракетна стрільба; пілотоване/безпілотне поєднання надводних, повітряних і підводних систем і платформ.
Як стверджується, у рамках цих навчань військові планують запустити ракету по цілі, використовуючи датчики з різних безпілотних систем. Водночас зазначається, що ціль, яку має знищити ракета, знаходиться за межами прямої видимості. Однак тип ракети і платформи, що будуть залучені до бойових стрільб, не повідомляються. Загалом ці бойові стрільби стануть частиною "операційно складних сценаріїв та епізодів".
Таким чином американський флот продовжує нарощувати обсяги випробувань, демонстрації та створення прототипів безпілотних систем та автономних технологій з метою впровадження цих систем у флот. Водночас військові, які беруть участь як в самих навчаннях, так і в їх плануванні, мають допомогти розробникам зрозуміти, як саме краще використовувати різні безпілотні платформи в бойових умовах
Читайте також: Забули про банкрутство: "Укроборонпром" розкрив суперечливі плани щодо Миколаївського суднобудівного заводу