xcounter
#

Армія США виносить "прості істини" з навчань із дронами, під час яких також робили фейковий командний пункт

1448
Всі фото - U.S. Army
Всі фото - U.S. Army

Армія США проводить чергові навчання, побудовані за висновками бойових дій в Україні

Американські військові переймають досвід Сил оборони України у різних напрямках - наприклад, нещодавно ми розповідали про те, що Армія США почала створювати взводи БПЛА за прикладом ЗСУ - спершу такі взводи з’являться в елітних формуваннях на кшталт 101-ї повітряно-десантної дивізії, підрозділи якої вже проводять навчання в умовах, наближених до бойових, щоб протестувати роботу новостворених взводів "на практиці" проти умовного противника.

БМП Bradley
БМП Bradley на навчаннях, фото - U.S. Army

З огляду на досвід українських військових тестують нові тактики і військові з 1-ї бронетанкової бригади 3-ї мотопіхотної дивізії - як відзначив командувач дивізії генерал-майор Крістофер Норрі, вони зараз змінюють підходи до навчання та інтегрують інновації як у напрямку БПЛА та протидії цій загрозі, так і в напрямку радіоелектронної боротьби.

Читайте також: 325 км/год - "Дикі Шершні" розігнали FPV-дрон, але яка максимальна швидкість досяжна квадрокоптерам

Однією з місій, яка була реалізована під час навчань, стало створення фейкового командного пункту - з палатками, копіями супутникових терміналів тощо (до речі, справжній командний пункт також використовував Starlink-и), телефонами, WiFI, і навіть створили хибну комунікаційну мережу, щоб максимально зімітувати роботу командного пункту.

Цей план спрацював на навчаннях - підрозділи умовного "противника" глушили цей фейковий командний пункт та імітували ведення вогню по ньому із закритих позицій, що дозволило визначити їхнє місцерозташування.

Хоча реалізація плану була успішною, але Армстронг відзначає, що планувати таку місію було надзвичайно складно. Крім того, "випливла" проблема, що за реальних бойових умов командний пункт має подавати якісь "ознаки" життя, і тут йдеться передусім про те, а як в умовах надзвичайно високого ризику зімітувати присутність військових на об’єкті.

Далі розповідають, що підрозділ мав на навчання 90 дронів, з них переважна більшість - а саме 70 одиниць - це відомі нано-дрони Black Hornet, і ще 20 - більші квадрокоптери або ж дрони на оптоволокні. І тут йдеться про такі буденні речі, як-от розвідка та коригування вогню артилерії.

Крім того, за допомогою дронів військові перевіряли, чи надійно димова завіса приховує їхню бронетехніку, яка готується до атаки. Також навчання показали, що дрони нібито можуть безпечно літати на висоті менш як 150 футів (близько 45 м), що звучить досить суперечливо з огляду на загрозу від тієї ж стрілецької зброї у такому випадку.

Зрештою, військові відпрацювали й протидію ворожим безпілотникам, і тут висновок теж досить очевидний. "Якщо ви сидите на відкритому просторі, ви вмираєте", - відзначив сержант-майор Райан Рауш.

Раніше Defense Express розповідав, що У РФ вигадали ще один "геніальний" засіб протидії зенітним дронам ЗСУ з категорії "розмальовка".

Читайте також: Коли і чому у ЗСУ вимушені розбирати Javelin заради бойової частини для FPV-дронів