xcounter
#

Армія США досі не має механізму, як купити нові боєприпаси замість переданих для ЗСУ

2392
Артилеристи ЗСУ ведуть вогонь з гаубиці M777, фото з відкритих джерел
Артилеристи ЗСУ ведуть вогонь з гаубиці M777, фото з відкритих джерел

Сенатори все ніяк не поділять гроші на стратегічне розгортання оборонної промисловості

Зараз Сенат США розглядає законопроект про "Дозвіл на національну оборону" (NDAA) на 2023 рік, простіше кажучи – оборонний бюджет на наступний рік.

Двопартійна група із 10 сенаторів подала в цей законопроект правку про те, що Пентагон має утворити цільовий фонд обсягом в 500 мільйонів доларів на постійне поповнення запасів боєприпасів Армії США, замість переданих для підтримки України чи Тайваню. Поповнюватись такий фонд має за рахунок прибутків від поставок зброї за програмами FMS ("іноземних військових продажів"), пише портал Defense News.

Читайте також: Армія США хоче протитанкову ракету, яка буде краща за Javelin та навіть за "Стугну"
Зарядка американського M142 HIMARS, ілюстративне фото з відкритих джерел

Ініціатори правки говорять, що так вони просто скопіюють рівно ту ж саму норму, яку Сенат США ухвалив у липні 2022 року, після того як Армія США почала "виснажувати" свої склади для підтримки України. І що такий цільовий фонд на "оборотну" закупівлю боєприпасів має працювати як мінімум до початку 2024 року. Окремо сенатори хочуть, щоб Пентагон створив "критичний резерв боєприпасів", щоб стежити за субпідрядниками та "ретельніше відслідковувати ланцюжки поставок".

Але нюанс в тому, що сенатори-демократи "у відповідь" подали альтернативну поправку до NDAA на 2023 рік. Вони аргументують, що створення такого фонду "не вирішує проблем стратегічного розгортання промисловості".

Завантаження протитанкових комплексів Javelin перед відправкою в Україну, ілюстративне фото з відкритих джерел

Тому взамін вони пропонують в наступному році окремо виділити 450 млн на збільшення потужностей по виробництву ракетного озброєння, 250 мільйонів доларів – на потужності по виробництву боєприпасів, 240 мільйонів доларів – на "кадрові" питання в оборонній промисловості, 45 мільйонів доларів – на диверсифікацію ланцюжків поставок і 50 мільйонів доларів – Пентагону, на "інтеграційні" проекти по боєприпасам та пальному.

Окремо демократи пропонують передбачити інвестиції на розширення виробництва крилатих ракет Tomahawk, гіперзвукових ракет та керованих авіабомб GBU-53/B StormBreaker.

Американські військові відпрацьовують запуск крилатих ракет JASSM-ER з транспортника С-17 в рамках проекту Rapid Dragon, фото з відкритих джерел

Окремо наголосимо – в даній історії американські сенатори змагаються між собою, хто більше "наріже бюджет" для американського ОПК в 2023 році після того, як вони уже "нарізали" на наступний рік 2,7 мільярди доларів на розширення виробництва Javelin та Stinger.

Цей приклад показовий для нас в такому ракурсі. Цивілізований світ не просто розуміє необхідність швидкої реанімації своєї оборонної промисловості, він готовий щедро вкладати у це кошти. Але як виявилось, навіть у США розподіл оборонного бюджету може "впиратись" у прагнення законодавців подавати законопроекти "за все хороше проти всього поганого".

Технічне обслуговування винищувача F-16, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Крилатою ракетою з Ан-26 чи Іл-76: у США нагадали елегантне рішення Rapid Dragon