Рашистський "Уралвагонзавод" заявив, що передав Міноборони РФ "велику партію" модернізованих танків Т-80БВМ, роботи по яким провели в рамках держоборонзамовлення на 2022 рік. Ці бойові машини відрізняються начебто покращеним рівнем захисту екіпажу.
Росіяни заявляють, що ці танки начебто уже пройшли весь необхідний комплекс випробувань. Щоб ці Т-80БВМ доїхали безпосередньо в стройові частини армії РФ, знадобиться ще деякий час. Сам факт передачі цих машин свідчить, що російський ОПК все ще здатен модернізувати старі радянські танки навіть в умовах санкцій Заходу, пише портал Army Recognition.
Читайте також: Як РФ змарнувала "радянські" запаси снарядів, та як рашисти до зими "доб’ють" танки та САУ
Як можемо судити за "офіційним" фото, в цьому епізоді "Уралвагонзавод" передав російським військовим максимум ротний комплект Т-80БВМ. Хоча і не будемо виключати, що ці сім танків на фото – це власне все, на що спромігся УВЗ в плані модернізації радянських машин в 2022 році.
Одна із особливостей Т-80БВМ – це використання прицілу "Сосна-У", який виготовлявся взагалі-то з використанням матриць від французької компанії Thales. Але тут також варто пригадати, що приціл "Сосна-У" використовується й на іншому "знаковому" рашистському танку – Т-72Б3. У відкритих джерелах фігурують дані, що в умовах "мирного часу" армія РФ отримувала щороку до 50 одиниць Т-80БВМ та до 170 одиниць Т-72Б3, для чого відповідно був потрібен "запас" в 200-250 матриць для виготовлення "Сосна-У".
Очевидно, в умовах "великої війни" проти України та посилення санкцій Заходу рашистський ОПК не має цього запасу в 200-250 матриць та прицілів "Сосна-У", щоб витримати темпи виробництва "мирного часу". І тут насправді вже другорядне значення має те, де росіяни зараз беруть матриці – зі "старих запасів", чи намагаються здобути за допомогою контрабанди та "промислового шпигунства".
На цьому фоні оркам довелось робити свій вибір. І він виглядає так – російський ОПК продовжуватиме "одиничні" поставки Т-80БВМ в стройові частини армії РФ. Натомість, програма модернізації Т-72Б3 пішла вслід за російським кораблем.
Defense Express в одній із своїх публікацій відзначало, що кремлівські пропагандони почали роздавати наступні "цінні вказівки"- мовляв, архаїчний Т-62 потрібно "заштовхати в гараж", а от російський ОПК має зосередитись на виготовленні єдиної моделі "вундерваффе" – Т-72Б3, Т-80БВМ чи Т-90М. Схоже, в цьому випадку пропагандисти лише озвучували "волю вищого керівництва" , а вибір упав на Т-80БВМ саме тому, що цей танк оркам виявився найбільше схожим на "вундерваффе".
Коли стало вкрай не вистачати ресурсів, гітлерівська Німеччина в грудні 1944 року- березні 1945 року почала виготовляти "спрощені" варіанти танків Pz IV і Pz III, а від "складних" моделей як то "Пантера", "Тигр" та "Королівський тигр" - взагалі відмовились. Їх послідовники в 2022 році пішли іншим шляхом – вони саджатимуть своїх "мобіків" просто на розконсервовані та "лисі" Т-72.
Читайте також: "Нова" зброя для армїі РФ: заштовхнути Т-62М назад у "гараж", замінити БМП-1 у "ЛДНР" та серійні іранські дрони