xcounter
#

А що в РФ із сировиною для виробництва снарядів та зброї загалом

16596
Процес виробництва снарядів на потужностях російського ВПК, ілюстративне фото з відкритих джерел
Процес виробництва снарядів на потужностях російського ВПК, ілюстративне фото з відкритих джерел

Питання важливе, але опиратись можемо лише на трактування офіційної російської статистики

На тлі даних про те, що для виробництва 100 тисяч снарядів на місяць США потрібно 66 тисяч тон вибухівки, а є лише половина, актуальним стає питання про те, так а що в Росії із сировиною та іншими ресурсами для виробництва зброї.

Відповідь на це питання знайти можна, є відповідна публікація від дослідника Jamestown Foundation Павла Лузіна, однак нюанс в тому, що і ця публікація опирається скоріше на трактування російської офіційної статистики.

Читайте також: Україна запускає масове виробництво аналога "Ланцета": у чому була складність
Обсяг використання російською промисловістю напівпровідників, нітрату аммонію, азотної кислоти та целюлози в 2017-2023 році, таблицю наводить Jamestown Foundation

Якщо аналізувати детально цю публікацію, то можемо там побачити зокрема дані по фізичним обсягам використаних російською промисловістю компонентів для виробництва техніки та озброєння, як то напівпровідники, нітрат аммонію, азотна кислота та целюлоза. Як можемо зауважити, останні три типи сировини прямо стосуються виробництва боєприпасів.

І якщо порівнювати цифри за 2022 та 2023 роки, то виходить, що російська офіційна статистика визнає стрибок по обсягам використання напівпровідників (очевидно, що для виготовлення компонентів електроніки для ракет та інших видів озброєння), але от по сировині під снаряди рівень споживання лишався "плюс-мінус" однаковим.

Обсяг використання російською промисловістю алюмінієвого порошку, магнієвих сплавів і титанового дроту в 2017-2023 роках, таблицю наводить Jamestown Foundation

Що стосується таких видів ресурсів, як наприклад алюмінієвий порошок, магнієві сплави і титановий дріт, які можуть використовуватись наприклад для виробництва авіаційної техніки чи ракет, то тут є цифри з офіційної статистики РФ лише по коливанням обсягу споживання, порівняно з попереднім періодом.

І тут ми можемо побачити хіба що доволі дивні флуктуації, які можна пояснити хіба що неритмічними темпами виробництва тих чи інших видів техніки на потужностях російського ВПК.

Обсяги випуску аерокосмічної техніки промисловістю РФ в млрд рублів, таблицю наводить Jamestown Foundation

Ще один цікавий момент випливає у росіян з офіційними даними по загальному обсягу виробництва авіаційної та аерокосмічної техніки. Бо якщо виходити саме з офіційних цифр, то випливає, що в 2023 році виробництво літаків та космічних апаратів усіх типів на потужностях російської промисловості навіть скоротилось, порівняно з 2022 роком, якщо робити поправку на індекс інфляції цін в промисловості.

В цій публікації від Jamestown Foundation наводяться також офіційні цифри по споживанню електрики в РФ, зокрема промисловістю. Але звідти, за великим рахунком, можна побачити хіба що те, що протягом 2017-2022 року споживання електроенергії в російській промисловості трималось на відносно однаковому рівні. А от за 2023 рік найбільш важливі цифри виявились якраз засекреченими.

Обсяги споживання електрики в РФ, таблицю наводить Jamestown Foundation
Читайте також: Рашисти обговорюють перетворення Ан-2 на мішень-БПЛА з "Ланцетом" на тросі