xcounter
#

ЗСУ вже б’ють окупантів "новими" 203-мм снарядами, передачу яких анонсували на початку цього місяця

5193
Фото: 43 Окрема Артилерійська Бригада імені гетьмана Тараса Трясила, автор – Костянтин Ліберов
Фото: 43 Окрема Артилерійська Бригада імені гетьмана Тараса Трясила, автор – Костянтин Ліберов

Україна отримує у рамках оборонної допомоги 203-мм боєприпаси для своїх САУ "Піон"

Українські військові ефективно використовують на полі бою 203-мм самохідні артилерійські установки 2С7 "Піон" – і важливим питанням у роботі цих САУ є поповнення запасів боєприпасів до цих машин з урахуванням вичерпання тих снарядів, які були в активі України.

Українські 203-мм САУ 2С7 "Піон", фото – Генеральний штаб ЗСУ

Тому сьогодні важливо зафіксувати ось такий факт – що ЗСУ вже використовують на полі бою осколково-фугасні снаряди M106, фото яких було опубліковано у соцмережах.

Читайте також: Як радянські 2С7 "Піон" перекочували з Чехії до Анголи, і куди Польща діла такі САУ

Нагадаємо, що артилерійський боєприпас M106 – це основний снаряд для американської 203,2-мм САУ M110. З відкритих джерел можна дізнатися, що цей снаряд вагою у 92,53 кг має дальність у 16 800 м і може летіти з максимальною швидкістю у 587 м/c.

Нагадаємо, що передача 203-мм для України була раніше цього місяця анонсована у рамках чергового пакету оборонної допомоги на 2,1 млрд доларів – зокрема в Fact Sheet on U.S. Security Assistance to Ukraine за 9 червня 2023 року можна знайти рядок про виділення Україні 10 тисяч 203-мм артилерійських снарядів.

І те, що ЗСУ вже отримують ці снаряди – новина, звичайно, позитивна, бо США мають певний запас 203-мм боєприпасів для того, щоб наші "Піони" могли якомога довше бити окупантів – питання лише в тому, скільки з тих боєприпасів, що перебувають на зберіганні, можна буде відновити і відправити в Україну.

Раніше Defense Express розповідав, де ще, крім США, ЗСУ можуть взяти 203-мм снаряди до своїх САУ "Піон" – і з урахуванням всіх цих новин можна констатувати, що ЗСУ ще матимуть запаси боєприпаси до своїх 203-мм САУ, щоб якомога довше нищити російське військо.

Читайте також: ЗСУ натякнули, як використовують гігантські САУ "Піон" проти рашистів на Півдні