xcounter
#

Де Україна могла взяти снаряди до САУ "Піон", і у кого був на складах 203-мм калібр

17997
Бойова робота самохідних артустановок 2С7 "Піон", фото – Ігор Ткачов, розмістила прес-служба 43-ої ОАБр, дата публікації – 1 вересня 2022 року
Бойова робота самохідних артустановок 2С7 "Піон", фото – Ігор Ткачов, розмістила прес-служба 43-ої ОАБр, дата публікації – 1 вересня 2022 року

І як довго ще зможе працювати по рашистам найпотужніший тип нашої артилерії

У відкритому доступі з'явилось фото, яке було зроблене у січні 2023 року та показує, що гармаші 43-ої артилерійської бригади ЗСУ використовують для стрільби із САУ 2С7 "Піон" зокрема 203-мм бетонобійні уламково-фугасні снаряди 53-Г-620-Ш до гаубиць Б-4 часів Другої світової війни.

З чого випливала логічна редукція – раз наша артилерія уже вимушена використовувати настільки "древній" боєкомплект, значить скоро 203-мм снаряди до "Піонів" взагалі закінчаться. Але схоже, що тут ситуація не настільки песимістична, як може видаватись на перший погляд.

Читайте також: "Танковий зоопарк": скільки десятків моделей та версій танків у ЗСУ вже зараз й очікується, та що з цим робити
Бійці ЗСУ заряджають в САУ 2С7 "Піон" снаряд 53-Г-620-Ш, січень 2023 року, фото - Дмитро Ларін

Справді, якщо снаряди до Б-4 якимось дивом і були на складах ЗСУ, то очевидно у вкрай обмеженій кількості. І відповідно, якщо уже почали брати 53-Г-620-Ш, то скоро й таких снарядів не буде. Бо раз якщо зараз ці самі гаубиці Б-4 є на зберіганні лише в армії РФ (40 одиниць, згідно із The Military Balance 2022), то очевидно що більша частина боєкомплекту до таких артсистем із "радянського спадку" залишилась саме в руках рашистів.

Але автори Defence24 припускають, що цілком ймовірно снаряди від Б-4 до наших САУ 2С7 "Піон" Україна могла отримати навіть від Албанії. Яка в свій час начебто також мала гаубиці Б-4, отримані від СРСР. Виключати поставок снарядів 203-мм калібру від Албанії або із малочисельних залишків від країн "Варшавського договору" не варто як мінімум тому, що боєкомплект для стрільби із "Піонів" не вичерпався як мінімум до сьогоднішнього дня.

САУ 2С7 "Піон" Збройних Сил України, березень 2022 року

Згадаймо - дефіцит снарядів "радянських" калібрів загострився ще влітку минулого року. А наші 2С7 "Піон" активно працювали по рашистам під час усіх важливих боїв, починаючи від Битви за Київ, звільнення Херсону, та й власне зараз – під час оборони Бахмуту. А як можемо побачити на фото, наприклад, зразка листопада 2022 року, навіть тоді використовувались снаряди явно зі зберігання. І з відсутнім будь-яким маркуванням.

Врешті, у серпні 2022 року Командування сил логістики ЗСУ натякало у відео, що знімає з консервації додаткові САУ 2С7 "Піон", і там могло бути одразу два варіанти. Песимістичний – щоб просто поповнити втрати та компенсувати настріл стволів. Оптимістичний – що розконсервація відбувалась також і для того, щоб збільшити кількість наявних у строю "Піонів".

Артилеристи ЗСУ працюють із САУ "Піон" по російським окупантам на лівобережжі Херсонщини, 11 листопада 2022 року, фото – прес-служба 43-ої артилерійської бригади

Відповідно, будемо з обережним оптимізмом сподіватись на те, що найбільший калібр нашої артилерії ще має певний "запас міцності". І що САУ "Піон" в строю ЗСУ зможуть ще тривалий час посилати "квіти смерті" на голови рашистам.

Читайте також: Звідки Україна взяла додаткові Су-25, якщо Болгарія заперечує поставку цих літаків