xcounter
#

З’явилися рідкісні кадри, як ЦАХАЛ використовує свої FireFly, щоб шукати бойовиків у будинках

12718
Баражуючий боєприпас FireFly, скріншот з відео Rafael
Баражуючий боєприпас FireFly, скріншот з відео Rafael

Ізраїльське військо замовило цей дрон у 2020 році, він може як здійснювати розвідку, так і завдавати ударів з 350-грамовою бойовою частиною

Нещодавно у мережі з’явилося відео, яке свідчить, що ізраїльські військові під час бойових дій у Джаніні використовують вітчизняні баражуючі боєприпаси FireFly виробництва компанії Rafael, які якнайкраще підходять для використання у щільній міській забудові, коли розташування противника важко виявити іншими засобами розвідки.

Баражуючий боєприпас FireFly з вертикальним злетом та посадкою належить до ізраїльського сімейства високоточних боєприпасів Rafael SPIKE, і створений спеціально для того, щоб надати невеликим підрозділам ефективний засіб для ведення розвідки і ураження цілей у складних умовах, зокрема тоді, коли є високий ризик ураження цивільного населення — дрон досить простий в керуванні й за потреби можна перервати удар, розповідають у виданні The War Zone.

Читайте також: Що за безпілотний катер Seagull є в ЦАХАЛа, який може використовувати його проти бойовиків з ХАМАСу

Завдяки своїй конструкції з двома співвісними несучими гвинтами FireFly доволі гнучкий у використанні, наприклад, дрон може літати в обмежених просторах, в середині будівель, надаючи інформацію про розташування противника, а за потреби і знищуючи його. Для останнього він має спеціальний відсік для уламкової бойової частини вагою 350 грамів, а у розвідувальній версії її можна використовувати для додаткової батареї, щоб дрон міг довше протриматися у повітрі.

Вперше контракт на постачання дронів Firefly ізраїльському війську було укладено у 2020 році, після проведення випробувань у 2019. У вересні 2023 ЦАХАЛ підтверджував, що використовує свої дрони FireFly у бойових діях проти ХАМАСу. Один повноцінний комплекс FireFly складається з трьох баражуючих боєприпасів і планшета, з якого здійснюється управління дронами.

Щодо тактико-технічних характеристик, то баражуючий боєприпас FireFly має вагу у 3 кг (вага повного комплекту — близько 15 кг) і довжиною у 400 мм. Дальність дії на відкритій місцевості — 1000 м, в урбанізованій — 500 м. Швидкість маневрування становить до 60 км/год, пікірування — 70 км/год. У варіанті з боєголовкою час перебування у повітрі становить 15 хв, у розвідувальній версії з додатковими батареями — 30 хв. Може витримувати пориви вітру до 10 м/с.

Баражуючий боєприпас може виконувати завдання як автономно, літаючи по точках маршруту, так і керуватися оператором. Оснащений оптико-електронною системою спостереження.

Читайте також: Ми здивуємось, скільки 155-мм снарядів уже відстріляв ЦАХАЛ, і що недоотримала Україна