xcounter
#

Граната-бумеранг: у Ізраїля - Spike Firefly, в України міг бути Pholos

Чим і як допоможуть піхоті малі баражучі боєприпаси
3394
Чеський баражучий керований боєприпас PHOLOS-II
Чеський баражучий керований боєприпас PHOLOS-II

Що крутіше - ізраїльский баражучий боєприпас Spike Firefly чи чеський PHOLOS, який збиралась купувати Україна, висновок робіть самі.

Армія Ізраїлю уклала з ізраїльською компанією Rafael контракт на поставку мініатюрних баражуючих боєприпасів Spike Firefly. Як повідомило американське видання Jane's, ці боєприпаси успішно пройшли військові випробування наприкінці 2019 та на початку 2020 років.

Spike Firefly - це невеликий безпілотний літальний апарат вертолітного типу з двома співісними несучими гвинтами. Маса апарату/боєприпасу становить 3 кг, висота - 40 см, діаметр - 8 см.

Читайте також: Баражуючий боєприпас "Грім" від "Атлон-Авіа" пройшов черговий етап випробувань (відео)
Spike Firefly
Ізраїльский Spike Firefly

Боєприпас оснащений оптико-електронною системою спостереження і осколковою бойовою частиною масою 350 грам. Дальність дії Spike Firefly становить 500 метрів у місті і близько 1 км на відкритій місцевості. Безпілотник може перебувати у повітрі від 15 до 30 хвилин.

Spike Firefly

Spike Firefly має масу 3 кг, висота - 40 см, діаметр по корпусу - 8 см.Боєприпас керується оператором з компактного пульта, який може віддати команду на поразку певної цілі, або, при необхідності, скасувати цю команду. У такому випадку апарат повернеться до оператора. БпЛА-камікадзе можна застосовуватися по рухомим і стаціонарним цілям. В комплект Spike Firefly входить пульт управління і три боєприпаси. Детальний опис - за лінком.

На сайті компанії Rafael є відео про цю нову розробоку та концепцію застосування мініатюрних баражуючих боєприпасів Spike Firefly.

За даними інформаійно-консалтингової компанії Defense Express Україна свого часу виявляла інтерес до подібних зразків озброєнь, які можуть суттєво посилити потенціал Сухопутних військ та Сил спеціальних операцій, зокрема, для ведення бойових дій у місті або для знищення небезпечних цілей ворога. Зокрема, снайперів.

Серед іншого, для закупівлі розглядались пропозиції чеської компанії Сzech Defence Systems. Компанія просуває сімейство баражучих керованих боєприпасів, які мають назву PHOLOS. Вони розроблені для персонального застосування солдатом - як вдень, такі вночі.

Найменший - PHOLOS І - позиціонується як розумна антиснайперська граната, з вагою меншою, ніж штатна граната. Проте з унікальною можливістю знищити ціль атакою згори, зона враження - до 15 метрів, час баражування 5 хвилин.

Більш потужний PHOLOS ІІ розроблений для знищення броньованих та інших захищених цілей, вага - в межах 4 кг, маса бойової частини - до 1 кг, час перебування у повітрі - 25 хвилин , швидкість горизонтальна - до 50 миль на годину.

Огляд цих боєприпасів канал Defense Express робив ще два роки тому - на виставці озброєнь у Польщі "Кельце 2018", де вперше було показано це сімейство баражучих керованих боєприпасів.

«Ця унікальна зброя змінить тактику бойових дій. Вона дає нові можливості солдату», - стверджували тоді представники чеської компанії Сzech Defence Systems. Проте у підсумку контракт з Україною так і не було укладено.

Читайте також: Мультикоптери: вибір сучасного війська ч.1