xcounter
#

Велика Британія хоче в 2028 році заміну Storm Shadow, але є один нюанс

3366
Storm Shadow, фото - MBDA
Storm Shadow, фото - MBDA

І цей нюанс полягає в тому, що конфігурація майбутньої крилатої ракети досі не визначена

Міністерство оборони Великої Британії у відповідь на запит одного із парламентарів підтвердило, що відомство працює над перспективною крилатою ракетою за програмою Future Cruise/Anti–Ship Weapon (FC/ASW), якій належатимуть одразу дві ролі – заміна для КР повітряного базування Storm Shadow та озброєння для перспективних кораблів Королівських ВМС. Але очевидно, що тут мова йде про два різні вироби, тому що КР повітряного базування за програмою FC/ASW має стати у стрій в 2028 році, а от КР морського базування – аж у 2034 році.

Більш того, наразі навіть нема чітких даних у відкритому доступі по остаточній конфігурації перспективної ракети за програмою FC/ASW. Бо, наприклад, в 2022 році мова була про два різні можливі варіанти – або дозвукова КР, або ж надзвукова ракета за взірцем проекту CVS401 Perseus корабельного базування, який позиціонувався як "демонстратор технологій". Про це йдеться в публікації порталу UK Defense Journal.

Читайте також: Щоб з космосу стежити за "гіперзвуком" і балістикою РФ та Китаю є програма PWSA
Концепт Future Cruise/Anti–Ship Weapon від MBDA

Автори цієї публікації наводять лише ще одну важливу деталь по темі – проект FC/ASW був спільним із Францією, та був запущений ще в 2017 році, виконавцем тут є концерн MBDA. Інші деталі, як наприклад очікувані ТТХ цієї – не вказуються.

Тут можна додати, що Велика Британія хоче по суті на 2 роки прискорити ввід у стрій заміни для Storm Shadow. Тому що, наприклад, в 2021 році мова була про те, що перспективна ракета за програмою FC/ASW має стати в стрій у 2030 році. Втім, навіть і тоді у публічному просторі не було деталей про характеристики майбутньої КР.

Можливий вигляд дозвукової та надзвукової КР за програмою Future Cruise/Anti–Ship Weapon

Варто окремо розповісти про проект CVS401 Perseus від MBDA, котрий так і залишився на концептуальній стадії, і який може бути покладений в основу майбутньої ракети проекту FC/ASW. Єдина відома публічна презентація FC/ASW відбулась під час Paris Air Show 2011, але тоді демонструвався лише макет.

На той момент представники MBDA заявляли, що CVS401 Perseus матиме наступні характеристики: стартова маса – 800 кг, довжина фюзеляжу – 5 метрів, швидкість польоту – 3 Мах, максимальна дальність стрільби – 300 кілометрів.

Рендер CVS401 Perseus

Передбачалось, що така ракета матиме основну 200-кг бойову частину та два 40-кг суббоєприпаси, для наведення використовуватиметься радіолокаційна ГСН. Але уже тоді концерн заявляв, що CVS401 Perseus буде лише демонстратором технологій.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Британія списала понад 1000 машин та літаків, частина з яких могла б знадобитись ЗСУ. Також ми писали, що Британія справді спише два фрегати через нестачу моряків, але є важливий нюанс.

Читайте також: Пакистан заявив, що має гіперзвукову ракету: правда чи гонитва за модою