xcounter
#

У Skunk Works дражнять новим зображенням літака, який цілком може бути заміною F-22

8529
Зображення ілюстративне, джерело – Lockheed Martin
Зображення ілюстративне, джерело – Lockheed Martin

Вже у 2024 році ПС США можуть обрати виробника для свого майбутнього літака шостого покоління

Американська компанія Lockheed Martin продовжує роботи зі створення таємничого літака шостого покоління і на честь 80-річчя підрозділу Skunk Works, який займається перспективними проєктами, було опубліковано нове загадкове креслення літака, розповідають у виданні The War Zone.

Ймовірно, на кресленнях зображено саме той літак, який зрештою стане основою для масштабної програми NGAD (Next-Generation Air Dominance), яка, крім літака, передбачає також створення так званого "сімейства сімейств" з новою зброєю, датчиками, технологіями, а також автономними безпілотниками CCA (Collaborative Combat Aircraft).

Читайте також: F-35 та F-22 – круті літаки, але є одна критична помилка, яку аж ніяк не варто повторювати з NGAD
NGAD винищувач шостого покоління
Ймовірне зображення літака наступного покоління, скріншот The War Zone

Сьогодні відомо, що контракт на розробку та виробництво винищувачів у рамках NGAD ПС США планують укласти вже у 2024 році. Водночас той факт, що станом. на сьогодні існує як мінімум три демонстратори літаків (один з яких вже начебто літав протягом багатьох років) у рамках NGAD говорить про те, що у програмі брало участь щонайменше три основні компанії (Lockheed Martin, а також Boeing та Northrop Grumman), втім, відомо, що згодом кількість основних учасників скоротилася до двох.

Новий літак у рамках NGAD має замінити F-22 і буде коштувати буквально сотні мільйони доларів (що насправді не дивно, враховуючи те, що, наприклад F-35 може коштувати вже понад 200 млн доларів). Всього за планом мають побудувати близько 200 таких літаків, які передусім будуть оптимізовані у таких напрямках, як дальність польоту, кількість корисного навантаження, яке може мати на борту літак, а також стелс-технологій.

Як відзначають у виданні, таємничий контур літака на кресленнях, яке опублікувало Skunk Works, загалом схожий на ті зображення, які раніше публікували у мережі різні компанії, зокрема й Lockheed Martin. Зокрема є схожість у модифікованій дельтовидній формі планера без горизонтальних та вертикальних стабілізаторів.

Lockheed Martin NGAD
Одна з концепцій літака у рамках Lockheed Martin, джерело зображення – Lockheed Martin

Ну і також публікація загадкового зображення може бути натяком на те, що Skunk Works зрештою планує укласти контракт на створення наступного літака шостого покоління для Повітряних сил США – разом з тим, окремо варто нагадати, що власний проєкт NGAD розвивають також і у ВМС США, в яких літаком наступного покоління має стати F/A-XX, втім, не виключено, що майбутній винищувач флоту матиме багато спільного з проєктом Повітряних сил.

Читайте також: Секретний стелс-винищувач знову засвітився на відео: як виглядає ймовірний літак шостого покоління NGAD