xcounter
#

Конкурс від Defense Express, Eпізод #1: Занурення у "Лагуну"

1608
Конкурс від Defense Express, Eпізод #1: Занурення у "Лагуну"

Є нагода протестувати свої знання та навички у пошуках інформації, а переможцям - отримати нові номери наших журналів.

Редакція Defense Express вирішила запровадити нову ініціативу. Це - регулярні конкурси на знання української та закордонної військової техніки та озброєння. Той, хто надасть найбільш вичерпні відповіді, отримає три крайні примірники нових номерів журналу Defense Express.

Переможців, власне, може бути декілька. Рішення щодо переможців буде приймати наш редакційний колектив. Деталі конкурсу – трохи нижче, а відповіді потрібно надсилати, користуючись формою, що розташована у матеріалі.

Читайте також: Чому новий розвідувальний корабель України буде крутіший "Кольчуги"

Відповіді будемо приймати протягом тижня – до 18 години 16 червня 2020 року.

Ми сподіваємось, що такі конкурси стануть регулярними. Звісно, за умови, якщо це викличе інтерес у наших читачів - як журналу, так і сайту.

А почати наші перегони ми вирішили з середнього розвідувального корабля, який отримав шифр "Лагуна". Отже, епізод №1. "Занурення у "Лагуну".

На фото корабля, що чекає на державні випробування, позначено 8 червоних крапок, щодо яких треба написати: назву системи, її призначення, а також ймовірні тактико-технічні характеристики, якщо вони були у відкритому доступі.

Як приклад, під цифрою 1 знаходиться станція радіотехнічної розвідки "Мельхіор". Ця корабельна станція РТР розроблена у ДП НДІ радіолокаційних систем "Квант-Радіолокація".

"Мельхіор" пройшов заводські випробування і тепер чекає на державні випробування у складі корабля. Про цю станцію ми вже розповідали у наших ресурсах.

Максимальна дальність виявлення цілей у РЛС "Мельхіор" становить до 450 км, і цілі можна побачити за горизонтом. Це досягається завдяки використанню ефектів суперрефракції – відбиття радіолокаційних хвиль від різних шарів атмосфери або, за певних умов, огинання радіохвилями приморської поверхні. Знання цих фізичних законів у поєднанні з технологіями і дозволяє виявляти роботу ворожих РЛС на значній відстані.

Окрім вражаючої дальності, РЛС "Мельхіор" може одночасно відстежувати до 200 цілей - на воді та у повітрі, а також ті, що знаходяться на узбережжі. Поєднання інформації від "Мельхіора" з іншими розвідувальними даними дозволить оцінити реальні сили противника та відстежувати його дії в реальному часі.

Щодо інших систем — то це поле вже для демонстрації вашої ерудиції.

Нагадаємо, що корабель "Лагуна" створено на базі корпусу цивільного риболовецького траулеру проекту 502ЕМ. Корабель було закладено на заводі «Кузня на Рибальському» та спущено на воду 23 квітня 2019 року. На даний час корабель знаходиться у Одесі, де і було зроблено це фото.

Отже, дивимось, думаємо і визначаємо, для чого потрібен той чи інший пристрій чи система...

Розвідувальні кораблі, в залежності від встановленого устаткування, можуть здійснювати радіоперехват каналів зв’язку на різних частотах; проводити радіотехнічну розвідку, тобто виявляти приналежність та характеристики джерел радіовипромінювання; здійснювати заміри фізичних полів, телеметричну розвідку; проводити контроль морських комунікацій тощо.

Отже, дивимось, думаємо і визначаємо, для чого потрібен той чи інший пристрій . Як він називається і що він може зробити.

Переможців у конкурсі, до речі, може бути декілька - з огляду на глибину або навіть парадоксальність коментарів чи оцінок.

При бажанні можна давати оціночні характеристики тим чи іншим технічним рішенням, проте при цьому варто спиратись на факти, аргументи та логіку. А не на емоції.

Відправку нових номерів журналу Defense Express будемо робити через "Нову пошту", на адресу, яку вкаже переможець або переможці.

Читайте також: В Одесі на заводські випробування вийшов в море майбутній корабель ВМС (фото)