xcounter
#

ВМС України отримали новий комплекс підготовки гідроакустиків

1025
ВМС України отримали новий комплекс підготовки гідроакустиків

Навчальний центр ВМС України отримав спеціальний автоматизований комплекс для навчального класу підготовки операторів гідроакустичних засобів. Про це Defense Express повідомила директор компанії НВК "Клівер" Оксана Врублевська.

Завдання курсантів на моніторі викладача

Як повідомлялося раніше, в черні 2019 року 198-й навчальний центр ВМС України розмістив тендер у системі публічних закупівель Prozorro на придбання "спеціального автоматизованого комплексу для навчального класу підготовки операторів гідроакустичних засобів", який передбачав підготовку операторів гідроакустичної станції МГК-345 «Бронза» з антеною, що буксирується, та підкильної гідроакустичної станції МГК-335 "Платина".

"Я рада повідомити, що переможцем тендеру для українських ВМС стала саме компанія "Технокластер", що входить до науково-виробничої корпорації "Клівер". В кінці 2019 року ми поставили комплекс до 198-го навчального центру в Миколаєві. На сьогодні, за нашою інформацією, триває підготовка спеціалістів з використанням поставленого обладнання. Нарікань на роботу комплексу немає. І тут важливо наголосити, що це стало можливим за рахунок копіткої роботи над технічним завданням фахівців флоту - досвідчених гідроакустиків Дмитра Глухова, Юрія Бакая та Василя Тимощука, а в питаннях реалізації – спеціалістів підприємства Віталія Філіповського, Бориса Бойка, Олега Куліша, Віталія Гнатенка і багатьох інших" - зазначила Оксана Врублевська.

Отриманий комплекс призначений для навчання операторів у навчальних центрах, університетах та інших освітніх організаціях, для отримання практики ефективної роботи на таких гідроакустичних системах, як МГК-335 "Платина" та МГК-345 "Бронза".

Він дозволяє відпрацьовувати практичні навички особового складу ВМС з пошуку та ідентифікації підводних та надводних об'єктів, незалежно від їх типу, швидкості, глибини, кліматичних та погодних умов. Також є можливість навчання в режимі гідролокації та шумопеленгування з корегуванням програмного забезпечення в умовах змін технічних характеристик цілі. Навчальний комплекс дозволяє здійснювати пошук та супроводження цілей в автоматичному та ручному режимах при використанні противником засобів гідроакустичної протидії, визначати дистанції та пеленг цілі.

До його складу входять інтерактивне робоче місце для слухачів, яке повторює роботу гідроакустичного комплексу та монітор для демонстрації процесу навчання в класі.