В австралійському місті Брісбен зараз відбувається оборонна виставка Land Forces Defence. В рамках цієї виставки американська корпорація Lockheed Martin показала такий концепт – чи можна пускову установку M142 HIMARS адаптувати для запуску крилатої ракети AGM-184C LRASM-SL корабельного базування, що має дальність стрільби до 1000 км. Про це пише портал Naval News.
Автори публікації відзначають, що таку розробку Lockheed Martin веде саме на замовлення Сил самооборони Австралії (ADF), в рамках проекту Project Land 4100 Phase 2. І що комплекс для відстрілу LRASM-SL із пускової установки M142 HIMARS адаптований до системи логістики австралійських збройних сил. Тим більш, що Королівські ВПС Австралії уже замовили "авіаційний" варіант LRASM для оснащення своїх літаків F/A-18F в рамках проекту AIR 3023. Ну і також – Королівський флот Австралії планує придбати саме LRASM-SL для оснащення своїх надводних кораблів.
Читайте також: Крилатою ракетою з Ан-26 чи Іл-76: у США нагадали елегантне рішення Rapid Dragon
Інженери Lockheed Martin прямо попереджають, що пусковий модуль до LRASM-SL суттєво перевищуватиме за габаритами інші боєприпаси до M142 HIMARS. І що ракета буквально "стирчатиме" із пускової установки. Але Lockheed Martin уже начебто провели натурні випробування, і уже з’ясували – навіть зі збільшеними габаритами, M142 HIMARS із зарядженою LRASM-SL начебто цілком вміщається у вантажний відсік транспортника С-130.
Автори Naval News говорять, що Lockheed Martin почала свій проект по адаптації LRASM-SL до M142 HIMARS у відповідь на проект StrikeMaster від Kongsberg – мобільна пускова установка протикорабельних ракет NSM з дальністю стрільби "лише" 180 км на шасі бронеавтомобіля Bushmaster.
Але сам концепт, як зарядити крилату ракету в HIMARS, може виявитись актуальним і для України, навіть на перспективу "після Перемоги". Бо з урахуванням всіх заявлених та обіцяних поставок, Збройні Сили України матимуть декілька десятків пускових установок M142. А роботи по "ракетному щиту стримування" після перемоги над рашистам стануть в рази актуальнішими.
Читайте також: Крилата ракета JFS-M для HIMARS: цікава ідея від MBDA, яка демонструє тренд розвитку озброєння