Минулого року Сполучені Штати, а точніше - 1-ша багатодоменна оперативна група армії США [Multi-Domain Task Forces (MDTF)] розгорнула на Філіппінах у рамках навчань Salaknib свою нову далекобійну систему Typhon - і з того часу він й досі перебуває в країні, що зі зрозумілих причин викликало відповідну реакцію КНР, яка виступила з традиційною заявою про "дестабілізацію в регіоні".

Фактично, Typhon перебуває у цій країні вже майже рік, але протягом цього часу поки що не було здійснено жодних бойових стрільб. Водночас цього року США з Філіппінами мають провести навчання Salaknib і Balikatan, але, як заявив генерал-майор Джеффрі Ван Антверп, заступник начальника штабу операцій, планування і підготовки Тихоокеанського командування армії США, станом на сьогодні бойові стрільби з цієї ракетної системи не заплановані, як розповідає видання Defense News.
Читайте також: Китай відповів американському Typhon на Філіппінах своїм "Божественним орлом" WZ-9 - дійсно незвичним величезним БПЛА
Також там відзначають, що збройні сили Філіппін не мають наміри під час цих навчань запускати свою крилату ракету типу Brahmos з огляду на велику вартість пострілу, тоді як будуть здійснювати пуски таких ракет, як C-Star, Spile NLOS та Mistral.
В оборонному відомстві США також заявили виданню, що після того, як вони розташували свою ракетну систему Typhon на Філіппінах, інші країни в регіоні теж зацікавилися такою опцією - мовляв, система справляється із завданням "стримування" у контексті КНР.
Разом з тим, у міноборони США визнають певні проблеми із розгортанням, а точніше транспортуванням системи, бо це дуже дорого. Попри це відзначається, що 3-тя багатодоменна оперативна група на Гаваях має невдовзі отримати батарею Typhon.
Нагадаємо, що ракетний комплекс Typhon також відомий як MRC і використовує ракети Tomahawk та SM-6, батарея складається з чотирьох пускових, командного пункту, допоміжної машини та транспортно-заряджальних машин.
Читайте також: Нові деталі про ракетний комплекс Typhon з Tomahawk і SM-6: коли середня дальність важливіша за гіперзвук