Уряд РФ затвердив заборону на експорт патронів до нарізного озброєння, яке включає найбільш ходові калібри, що використовуються в автоматах, кулеметах та снайперських гвинтівках. Мова йде про патрони радянських стандартів:
- 5,45х39 - АК-74 та похідні
- 7,62х39 - АК, АКМ та похідні
- 7,62х54 - кулемети ПК, ПКМ, ПКТ тощо, СВД та інші снайперські гвинтівки
- 12,7х108 - кулемети ДШК, НСВТ, Корд тощо
Читайте також: КНДР не змогла запустити свій перший розвідувальний супутник через аварію ракетоносія: Японія погрожувала її збити
Окрім того, під заборону експорту потрапили й патрони західних стандартів, які у РФ здебільшого використовуються у снайперських системах:
- 5,56х45 мм (.223 Rem)
- 7,62х51 мм (.308 Win)
- 7,62х67 мм (.300 WM)
- 8,6х70 мм (.338 LM)
- 12,7х99 мм (.50 BМG)
Заборона поки оголошена тимчасово до 31 грудня 2023 року. Вона не стосується переміщення патронів поза межі РФ на потребу збройних сил, а також "інших військ та військових формувань". Останнє виключення пов'язано із необхідністю забезпечення боєприпасами так званих "приватних військових компаній" на території інших країн.
Також експорт боєприпасів дозволений до країн, які є членами Євразійського економічного союзу, але лише за окремим рішенням уряду РФ.
Така заборона експорту боєприпасів більш ніж цікава з огляду на те, що продаж патронів для РФ є доволі вагою статтею експорту. А певні країни, які використовують радянські калібри та залежать від поставок з РФ, отримали доволі чіткий сигнал щодо майбутніх перспектив використання російської зброї.
Тобто крок, який зроблений урядом РФ доволі серйозний й не міг бути прийнятий без вагомої причини. А найбільш вірогідне пояснення - кількість запасів самих патронів для власної армії, які хоча й можуть бути далекими до повного вичерпання, але безумовно мають тенденцію до спустошення.
Також докладаємо саму постанову російського уряду:
Читайте також: Air Defender 2023: що насправді відпрацьовує НАТО й чому РФ дійсно має бути лячно