xcounter
#

РФ втікає від санкцій - Держдума остаточно приховала відомості про оборонні закупки (коментар)

651
РФ втікає від санкцій - Держдума остаточно приховала відомості про оборонні закупки (коментар)

Російський парламент остаточно засекретив закупівлі за Державним оборонним замовленням

Москва намагається уникнути дій міжнародних санкцій та приховати "темні справи" шляхом повного засекречення всіх закупівель, які здійснюються за Державним оборонним замовленням. Відповідний закон, в остаточному - третьому читанні, прийняла Державна Дума РФ 7 квітня 2020 року.

Панцирь С1
Санкції Заходу болісно вдарили по російському військово-промисловому комплексу

Про це в коментарі Defense Express повідомив військовий експерт, головний редактор журналу Ukrainian Defense Review Антон Міхненко.

"Ключовою метою цього закону є запобігання дії міжнародних санкцій щодо російських оборонних компаній. А не "захист інформації", як про це наголошують у Москві. Це пов’язано із тим, що в РФ є критична нестача комплектуючих для озброєння у всіх сферах. Це стосується мікроелектроніки, комплектуючими для двигунобудування, авіабудування, сучасних станків, тощо. І єдиний шлях для Кремля - закупівля у несумлінних іноземних постачальників, які готові порушити санкції. Москва ж прийняттям такого закону, фактично, створює ширму для темних справ", - зазначив експерт.

Т-14
Росія без західних технологій не змогла запустити "Армату" у серію

Процес прийняття цього закону розпочався ще в листопаді 2019 року. Відповідно до прийнятого документу виключена необхідність обов'язкового розміщення відомостей про закупівлі в рамках державного оборонного замовлення. Це поширюється на закупівлі як з боку державних замовників, так і з боку виконавців держоборонзамовлення.

Держдума РФ
Держдума РФ прийняла закон у третьому читанні

Крім цього передбачено обмеження по замовленнях в сферах розробки, виробництва і поставки космічної техніки та об'єктів космічної інфраструктури. Закон дозволяє не розміщувати інформації про такі закупівлі в Єдину інформаційну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб.

Вертолеты РФ
Для РФ питання доступу до західних технологій критично у галузі авіації

За словами Антона Міхненко: "Зараз в ОПК РФ є всі можливості приховати, що і скільки вони закуповують всередині країни та закордоном. При цьому, з'являється і інша "сторона медалі" - зростуть корупційні ризики. Адже під грифом "таємно", можна легко приховати різного роду видатки, які в подальшому можуть "осісти" у кишенях чиновників".

В подальшому російські тендери на закупівлю в рамках ДОЗ будуть проводитися на закритому електронному торговельному майданчику АСТ-ДОЗ. Інформація про їх проведення та укладені контракти не з'явиться в інформаційній системі держзакупівель.

Дивіться також: Т-90М "Прорыв" у нікуди: чому Росія не змогла зробити навіть "недоАрмату"