xcounter
#

РФ показала робота від "Швабе" на гусеницях з лазером для розмінування, для чого ця розробка

3052
Російський наземний дрон з лазером для розмінування, червень 2025 року, зображення з відкритих джерел
Російський наземний дрон з лазером для розмінування, червень 2025 року, зображення з відкритих джерел

Які характеристики має цей наземний дрон, чи достатні вони для боротьби проти наших БПЛА, та звідки могли бути взяті технології по лазеру

Російські пропагандистські ресурси пишуть про те, що компанія "Швабе" зі складу холдингу "Ростех" створила дослідний зразок наземної роботизованої системи на гусеничному ходу з лазером. Назва цієї системи поки що не вказується, але зазначається, що цей зразок призначений взагалі для розмінування.

Мовляв, цей апарат, який може керуватись по оптоволоконному кабелю або по радіоканалу на дистанції "в кілька кілометрів", має своїм лазером просто пропалювати виявлені міни, снаряди або інші боєприпаси. При цьому дальність роботи лазера має складати "кілька сотень метрів".

Читайте також: У США створюють дешеву дрон-ракету за українським прикладом, яка матиме дальність як в ATACMS
Російський наземний дрон з лазером для розмінування, червень 2025 року, зображення з відкритих джерел

Рашисти також заявляють, що цей апарат має швидкість ходу до 25 км/год та начебто вже готовий до запуску в серійне виробництво. На цьому тлі закономірно виника питання про те, який реальний функціонал може мати цей наземний дрон, зокрема чи може він в теорії використовуватись для боротьби проти БПЛА Сил оборони України.

Бо, наприклад, у травні 2025 року рашисти визнали, що мають на озброєнні китайський бойовий лазер і показали перші кадри роботи при застосуванні проти наших далекобійних дронів-камікадзе. Там мова була про мобільний варіант лазерної системи LASS на колісному шасі, де дальність ураження повітряних цілей заявлена до 1,5 кілометрів, а до складу системи входить радар з дальністю виявлення до 5 кілометрів.

Китайська лазерна система LASS

З цього виходить, що описана вище розробка рашистів має менш потужні характеристики, дальності ураження може не вистачати для протидії нашим безпілотникам. Окремо відкритим є питання й стійкості управління цього російського гусеничного дрона з лазером, який схоже реально будуть застосовувати саме для розмінування, але в обмежених масштабах.

Якщо далі намагатися оцінювати параметри описаної вище розробки, то невідомим також є показник заряду батарей, який має дати відповідний час роботи цього російського робота з лазером для розмінування. Що в свою чергу відповідно впливатиме на практичність застосування такого роду системи.

Тут також привертає увагу й те, що росіяни раптово зацікавились малогабаритними лазерними системами для тактичних завдань. Бо якщо брати приклад лазерного комплексу "Пересвет", котрий за версією російської пропаганди начебто здатен викликати незвичайні атмосферні явища та має "стратегічне призначення", то там елементи цього комплексу розміщуються одночасно на кількох вантажівках.

Комплекс лазерної зброї "Пересвет" в похідному положенні, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Тому на цьому тлі можна будувати наступне припущення. Росіяни на прикладі наземного дрона для лазерного розмінування хочуть відпрацювати необхідні технологічні рішення, які б їм дозволили серійно виробляти малогабаритні лазерні установки, придатні зокрема для боротьби проти наших безпілотників.

Читайте також: Можна поставити компактний лазер на танк, щоб "сліпити" дрони, тим більш уже є відповідна база