xcounter
#

РФ не може пояснити різницю між Х-БД та Х-101, але вже погрожує бити цією КР по Україні

2123
Пуск російської ракети Х-101 із стратегічного бомбардувальника Ту-160, ілюстративне фото з відкритих джерел
Пуск російської ракети Х-101 із стратегічного бомбардувальника Ту-160, ілюстративне фото з відкритих джерел

Які додаткові дані можуть бути про нову далекобійну КР ворога, про існування якої стало буквально нещодавно

Близько двох тижнів назад, під час візиту диктатора Північної Кореї Ким Чен Ина до російського Владівостока міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу заявив зокрема про те, що стратегічна авіація РФ уже начебто отримала на озброєння новітні далекобійні крилаті ракети Х-БД із заявленою дальністю пуску до 6500 км, носієм таких КР мають бути модернізовані Ту-160М.

Defense Express у своїй публікації тоді припускало, що скоріш за все новітня рашистська ракета Х-БД може бути по суті розвитком Х-101, та відрізнятись від свого "попередника" скоріше габаритами, аніж фактичною дальністю польоту. Західні аналітики також зійшлись на тому, що Х-БД скоріш за все "наступник" Х-101. А от самі рашисти хоч і поспішають хвалитись наявністю ракети Х-БД, але нічого адекватного про неї не кажуть.

Читайте також: У РФ заморозили розробку нової ракети "Змеевик" та всі інші "аналоговнєтні" проєкти
Шойгу та Ким Чен Ин на фоні Ту-160М, ймовірно спорядженого ракетами Х-БД, вересень 2023 року

Наприклад, російський пропагандистський ресурс "Известия" по темі ракети Х-БД в своєму огляді від 24 вересня зміг сказати хіба що про те, що дальність пуску цієї КР "значно перевищує показник", аніж по Х-101, що такої ракети "нема в жодної із країн світу", і що ймовірно через якийсь час це "изделие" може бути використане для ударів по Україні.

При цьому ворожі пропагандисти навіть не стали демонструвати ілюстративний рендер, який би дав їх читачам бодай приблизне уявлення, як же насправді та повністю виглядає новітній "аналоговнєт" під індексом Х-БД. Що в свою чергу може дозволяти сумніватись як мінімум у тому, що росіяни мають такі ракети не лише для демонстрації на пропагандистських заходах.

Ймовірно, демонстрація ракет Х-БД, вересень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Водночас, у тому ж огляді "Известий" рашисти описують один концептуально важливий момент, який слід "взяти на олівець" в контексті можливих майбутніх ударів ворога по нашій критичній інфраструктурі, зокрема енергосистемі.

Коли автори цієї публікації описували ймовірну схему застосування ТУ-160М із ракетами Х-БД на борту, то написали буквально наступне (в перекладі з оригіналу): "він має працювати поза зоною ППО, а ракети входять в зону. Якщо такий літак несе багато зброї, то знову починає працювати принцип інформаційної деградації у ППО противника. Не входячи в зону ППО, а пускаючи туди ракету, ми диктуємо напрямок удару, момент та щільність. І якщо ми гарно розвідаємо протиповітряну оборону ворога, то ми завжди знайдемо вузьке місце і кинемо в це горло угрупування ракет".

Рашистський Ту-160, ілюстративне фото з відкритих джерел

Можливо, в цьому пасажі кремлівських пропагандонів описано саме той набір прийомів, які ворог планує використовувати для можливого ураження нашої енергоінфраструктури. І можливо, цей концептуальний момент допоможе нам краще підготуватись до відбиття майбутніх ракетних та дронових нальотів росіян.

Раніше Defense Express розповідав про те, як виглядає боєголовка від збитої Х-101, і що там може бути неочікуваного.

Ракета Х-101, фото ілюстративне
Читайте також: Якщо в США командира ескадрильї B-1 зняли за 2 місяці, то не дивно що в них навіть нема мови бомбити РФ