xcounter
#

Новий легкий ПТРК Enforcer для бундесверу: знову безкомпромісні німецькі амбіції у дії (відео)

По дальності - як наш "Корсар", але більш крутіший у всьому іншому
Новий легкий ПТРК Enforcer для бундесверу: знову безкомпромісні німецькі амбіції у дії (відео)
7178

У 2024 році у армію Німеччини - як в сухопутні війська, так і в сили спеціальних операцій - почнуть поставляти нові переносні високоточні комплекси Enforcer. Вони позиціонються як "легкий засіб ураження". Зараз компанія MBDA Germany проводить випробування цього зразка зброї, який за своїм класом чимось нагадує "Мерседес" у автомобільному світу. Дорого і з особливом смаком до деталей.

Розробка нового засобу враження стала відповіддю насамперед на потребу німецьких підрозділів сил спеціального призначення (KSK) після аналізу досвіду бойових дій у Афганістані. Там у німецьких командос були відсутні відповідні засоби протидії угрупованням бойовиків і їхній озброєнням з ефективною дальністю до 2000 м (наприклад, великокаліберним кулеметам на ворожих позиціях або на пікапах, що рухаються). При цьому, безпосередня підтримка з повітря або навісний вогонь не завжди були доступні.

Стрільба з гранатомету "Віркміттель 90"

Тоді була сформована потреба у високоточному засобі враження, що виходить за межі дальності штатного німецького гранатомета Wirkmittel 90 (дальність некерованим боєприпасом 1200 м, прийнятий на озброєння у 2016 році). Нова програма бундесверу отримала назву Wirkmittel 1800+.

Читайте також: "Пірат" та "Корсар". у чому відмінність ракетних родичів?

За результатами конкурсу переможцем бундесвером був обраний проєкт "легкого засобу ураження" (дослівний переклад терміну Wirkmittel) від компанії MBDA Germany.

Enforcer добре пристосований для боїв у городі - кажуть розробники

20 грудня 2019 року Федеральне управління з питань озброєнь, інформаційних технологій і використання бундесверу BAAINBw доручило компанії MBDA Germany виробництво і поставку 850 нових ракетних комплексів, які отримали назву Enforcer, для бундесверу. Надходження системи у війська почнеться у 2024 році.

За задумом, переносна система з ракетою Wirkmittel повинна забезпечувати силам спеціального призначення вогневу перевагу у всіх типах збройних конфліктів, у миротворчих операціях, у симетричних та асиметричних сценаріях. Як повідомляється, загальну розрахункову потребу у 3100 керованих ракет Wirkmittel 1800+ передбачається покрити декількома закупівельними партіями.

Enforcer Wirkmittel 1800+
Пуск Enforcer (Wirkmittel 1800+) на полигоні

Зараз триває завершальний процес випробувань. Днями прес-служба збройних сил Німеччини представила відео чергових тестових стрільб переносного високоточного комплексу Enforcer з ракетою Wirkmittel 1800+. Випробування пройшли у січні 2021 року зі участю фахівців BAAINBw і його військово-технічної служби, а також співробітників компанії-виробника MBDA Germany.

Згідно з релізом, в ході тестової стрільби інертною керованою ракетою були зібрані важливі системні дані для подальшої розробки системи озброєння. Наступні випробування, частина з яких також вже проведена від січня 2021 року, скеровані на дослідження функціональністі виробу, ефективність впливу на ціль, перевірку надійністі детонатора, ракетних двигунів і пускового контейнера, а також захисту від електромагнітних ефектів впливу.

Щодо подробиць, то стверджувалось, що Enforcer забезпечив кілька дуже точних попадань на дальностях від 1000 до 2000 м. Ці випробування підтвердили надії інженерів на головку самонаведення, яка гарантує потрапляння ракети у центр цілі. Більш детальні відомості про точність MBDA не розголошує, але оприлюднені відеоролики демонструють потрапляння у центр рухомої цілі 2×2 м на дальності 1500 м.

Маса комлексу з ТПК та з прицільним пристроєм - близько 12 кг

Вся система порівняно компактна. Маса комлексу з ТПК з прицільним пристроєм (аналогічним комплексу Wirkmittel 90) близько 12 кг. Маса самої ракети - 7 кг. Виріб призначений для точного ураження стаціонарних та рухомих цілей. MBDA подає наступні характеристики Enforcer:

  • дальність: 2000 м +;
  • принцип "вистрілив - забув";
  • пасивна цілодобова готовність до застосування;
  • висока точність на всій дальності стрільби;
  • багатофункціональна бойова частина з багаторежимним детонатором;
  • можливість повітряного підриву БЧ;
  • придатність до стрільби з закритих приміщень;
  • обслуговування однією людиною.

MBDA Germany планує на базі Enforcer розробити нове сімейство керованих засобів враження, придатних для використання також з наземних та повітряних платформ. Ціна Enforcer не наводиться, але можна припустити, що вона відповідає рівню технологічних можливостей, що закладені у цей зразок озброєння.

Корсар
ПТРК "Корсар" від ДержККБ "Луч", що прийнятий на озброєння ЗС України.
Читайте також: "Пірат" атакує згори: нові випробування і питання до нової зброї (відео)