xcounter
#

Як США буде знищувати цілі у будь-якій точці світу за лічені секунди: усі круті деталі Project Convergence

Prometheus, Titan, Tactical Assault Кit, Firestorm та інші таємниці "Проєкту "Конвергенція":
Як США буде знищувати цілі у будь-якій точці світу за лічені секунди: усі круті деталі Project Convergence
4529

"Раніше час від моменту виявлення цілі до пострілу складав 20 хвилин. Завдяки розвідувальним супутникам, каналам супутникового зв’язку і штучному інтелекту нам вдалося скоротити цей час до 20 секунд. Час вже сам по собі перетворюється на зброю".

Це – один з висновків, які оголосили американські військові за підсумками навчань, що протягом шести тижнів проходили восени 2020 року на випробувальному полігоні Юма (Yuma Proving Ground), штат Аризона.

Навчання були організовані Командуванням майбутнього армії США (Army Futures Command/AFC) з метою продемонструвати та перевірити нові технологічні шляхи для трансформації бойового простору і його переходу у нову якість.

Читайте також: Що вміють мобільні радіолокаційні комплекси розвідки, спостереження та збору інформації "Тайра" та "Харза"

Ця трансформація ґрунтується на технологіях трьох категорій. По-перше, це супутники, які здійснюють детальне фотографування поля бою.

По-друге, це експериментальна наземна станція з системою штучного інтелекту, яка приймає та обробляє отримані зображення, а потім на їх основі виробляє дані цілевказівки.

І, нарешті, це супутники тактичного зв’язку, які передають ці дані безпосередньо системам озброєнь, які знищать обрані цілі.

Навчання під назвою Project Convergence стали початком першого етапу масштабної навчально-підготовчої програми Сухопутних сил, яка має з’єднати в одне ціле всі технологічні спроможності та бойові мережі зв’язку й управління, збільшити їх радіус дії та забезпечити можливості для впевненого ураження цілей противника за межами прямої видимості.

На навчаннях Project Convergence були відпрацьовані десятки сценаріїв з використанням різних систем озброєнь і засобів виявлення, в тому числі із застосуванням технологій штучного інтелекту, а також експериментальних розробок у сфері мережевого зв’язку розширеного радіуса дії.

Project Convergence: як це працювало

Спрощена схема передачі даних від супутника в космосі до засобу вогневого ураження на землі, яка застосовувалася під час навчань Project Convergence, виглядає так:

  1. Супутник робить знімки поля бою.
  2. Знімки передаються на експеримен­тальну наземну станцію TITAN.
  3. Система штучного інтелекту «Прометей» (Prometheus) обробляє знімки, виявляє цілі та видає дані цілевказівки.
  4. Дані цілевказівки через супутниковий канал зв’язку надходять на полігон Юма.
  5. Дані цілевказівки інтегруються в тактичний програмний додаток Tactical Assault Кit.
  6. За допомогою системи штучного інтелекту FIRESTORM розраховується оптимальне рішення для ураження цілі.
  7. Рішення затверджується оператором, а дані цілевказівки передаються відповідному підрозділу або стрілку.

Під час навчань Project Conver­gence керівний орган – зведена Група з питань визначення місця розташування, навігації та координації дій (Assured Positioning, Navigation and Timing/APNT, діє у складі Командування майбутнього армії США (Army Futures Command/AFC) – повторив цей цикл 350 разів.

Самохідна 155-мм гаубиця M109A6 Paladin

Керівник APNT Віллі Нельсон (Willie Nelson) за підсумками цих дій повідомив, що головна увага приділялася таким напрямками, як «отримання необхідних даних, їх передача безпосередньо на поле бою, оперативна обробка цих даних з метою виявлення загроз на знімках або в пакетах отриманих даних".

Повна версія статті
доступна передплатникам

Щоб отримати доступ, необхідно зареєструватись на сайті та обрати варіант передплати.

РЕЄСТРАЦІЯ
Я вже зареєстрований передплатник. Увійти