Комітет по державним витратам парламенту Німеччини "дав добро" на видачу 97,4 мільйонів євро, необхідних на підготовку до відновлення виробництва керованих артилерійських снарядів SMArt 155 калібру 155 мм.
Частина цих грошей піде на те, щоб відновити виробництво деяких компонентів електроніки до SMArt 155, бо такі комплектуючі зараз не виготовляються й не постачаються. Про це йдеться в публікації польського порталу Defence24.
Читайте також: США наддадуть черговий "боєприпасний" пакет допомоги на 275 млн доларів, щоб HIMARS, M270 та Mars II не простоювали
Як пояснюють автори видання, виробництво боєприпасів SMArt 155 відбувалось ще на початку 2000-х років. Тоді концерн в складі компаній Rheinmetall та Diehl виготовив сумарно 12 тисяч снарядів цього типу, із яких 9 тисяч одиниць – замовлення бундесверу, інші 3 тисячі одини – замовлення армій Австралії, Греції та Швейцарії.
Німецькі військові в той час думали, що 9 тисяч снарядів SMArt 155 будуть "гідною заміною" для 300 тисяч касетних боєприпасів калібру 155 мм та декільком десяткам тисяч реактивних снарядів з касетною БЧ до систем M270. Бо у той час Німеччина взяла курс на відмову від касетних боєприпасів в рамках Оттавської конвенції 1997 року. Але практика 2022 року показала, що бундесвер прорахувався, і тепер знадобляться буквально роки, щоб надолужити втрачене.
Щоб відновити виробництво SMArt 155, Німеччині знадобиться мінімум 5 років. Та й цифра планових інвестицій у майже 100 мільйонів євро на реанімацію ланцюжків виробництва SMArt 155 – це достатньо високі.
Впоратись німці сподіваються бодай до 2027 року. Але поки максимум, на який розраховує бундесвер – 10 тисяч снарядів загальною вартістю 810 мільйонів євро, середня вартість боєприпасу при цьому складатиме 81 тисяча євро за одиницю.
Читайте також: ЗСУ вже майже використали 60 тисяч боєприпасів до німецьких Gepard, але є перепона, щоб отримати більше