xcounter
#
"Нептун" і "Вільха-М" не будуть профінансовані по лінії ДОЗ – військовий експерт

"Нептун" і "Вільха-М" не будуть профінансовані по лінії ДОЗ – військовий експерт

336

За словами військового експерта, фінансування ракетного комплексу типу "Нептун" під держгарантії ускладнить виконання цього проекту

Ракетні комплекси "Нептун" і "Вільха-М" не будуть профінансовані по лінії Державного оборонного замовлення-2020. Про це на своїй сторінці в Facebook написав військовий експерт Сергій Згурець.

Експерт посилається на пост журналіста Юрія Бутусова, який повідомив, що проект Державного оборонного замовлення-2020 ліквідує ракетну програму України.

Читайте також: В МОУ розповіли про "діджиталізацію армії", житло, мобільні містечка, охорону складів

«Додам від себе - помилка Міноборони полягає в тому, що, з незрозумілої мені причини, фінансування "Нептуна" і "Вильхи-М" вирішено реалізувати не по лінії ДОЗа, а по лінії державних гарантій. Хоча зазвичай під держгарантії фінансувалися закупівля серійних виробів. Як ті ж БТР-4, "Стугна" або "Корсар", - зазначив Згурець.

За його даними, фінансування ракетного комплексу типу "Нептун" під держгарантії ускладнить виконання цього проекту, адже там зовсім інша процедура виділення, освоєння коштів і звітності.

«Набагато раціональніше було б під держгарантії виділити кошти на підготовку виробництва для серійного виробництва комплексів "Нептун" і "Вільха". Це було б правильно. Це б прискорило появу "Нептунів" у нашій армії», - зазначив військовий експерт.

Читайте також: Перший воєнний випуск офіцерів українського флоту