Із власних джерел Defense Express отримало фотографії бойових частин від дронів-камікадзе Shahed-136, збитих під час нальоту в ніч на 11 грудня 2023 року. Саме ці БПЛА належать до умовної модифікації "Герань-К", тобто "Шахедів" уже російського виробництва, які мають свої особливості конструкції порівняно з іранськими дронами, та відрізняються нестандартною бойовою частиною масою 40 кілограмів, з фугасно-уламковим спорядженням.
Власне, отримані фотографії є цінні тим, що на цих БЧ збереглось маркування, яке дозволяє підтримати гіпотезу саме про те, що для спорядження "Герань-К" росіяни використали боєголовку до одного із типів своїх керованих ракет. Однак сам тип цих ракет – досі лишається таємницею.
Читайте також: У ДПСУ розповіли, як прикордонники нищать ворожі FPV-дрони антидроновими рушницями
"Зачіпкою" тут може бути наведений код "МСНИ.372364.372. 6-223".
Бо якщо спробуємо пошукати за відкритими джерелами, то "сліди" можуть вивести наприклад на згадку про контракт із літерно-циферним кодом ""МСНИ.372364.188", який у 2018 році уклало рашистське держпідприємство "Государственный Научно-Исследовательский Институт Машиностроения Имени В.В. Бахирева" зі складу корпорації "Тактическое ракетное вооружение" на поставку "Изделия 95Я6" - реактивних двигунів до зенітних ракет 57Э6 зі складу комплексу "Панцырь-С".
Втім, зенітна ракета 57Э6 до "Панциря" має масу бойової частини всього 22 кілограми, тобто БЧ до "Герань-К" була взята все ж не звідти.
Раніше Defense Express розповідало про те, що інформація щодо термобаричних Shahed-ів не підтвердилась, але що там використовується дійсно нова бойова частина.
Також ми писали про те, чим "новий" дрон-камікадзе Shahed, котрий якраз відноситься до "Герань-К", відрізняється від "старої" версії, і які там п’ять головних відмінностей.
Читайте також: У німців є танкетки Wiesel на 3 тони, які вже схоже почали купувати для ЗСУ