Космічні війська ВКС РФ 27 грудня 2021 року виконали із космодрому "Плесецк" пуск ракети-носія важкого класу "Ангара-А5", це був третій пуск в історії цієї ракети.
За програмою пуску, розгінний блок "Персей" мав вивести на орбіту висотою 36 тисяч кілометрів гарабитно-масовий макет корисного навантаження масою 2,6 тонн.
Читайте також: США засудили збиття Росією супутника "Космос" новою ракетою, вважають такі дії загрозою
![](/media/contentimages/5ca61cc652417272.jpg)
Міноборони РФ заявило, що "розгінний блок "Персей" штатно відділився від третьої ступені ракети-носія "Ангара-А5" та почав вивід гарабитно-масовий макет корисного навантаження на заплановану орбіту. Але офіційних повідомлень про успішний вихід блоку "Персей" на заплановану орбіту так і не було.
Автори рoсійського "Центру анализа стратегий и технoлoгий" (ЦАСТ) на шпальтах свoгo неoфіційнoгo блoгу bmpd пишуть, що вивід блоку "Персей" на заплановану орбіту насправді був провалений.
![](/media/contentimages/23761cc662a4d2a5.jpg)
За даними іноземних джерел, замість планових чотирьох запусків силової установки "Персея" відбувся лише один. Тому замість орбіти висотою 36 тисяч кілометрів блок "Персей" вийшов на орбіту лише в 200 кілoметрів. За поточними розрахунками, протягом місяця блок "Персей" остаточно зійде з цієї орбіти та згорить у щільних шарах атмосфери.
Відзначається, що попередні два пуски ракети "Ангара-А5" відбулись 23 грудня 2014 року та 14 грудня 2020 року відповідно, обидва пройшли успішно.
![](/media/contentimages/df161cc66b25c3ae.jpg)
Блок "Персей" мав бути задіяний для другого пуску ракети "Ангара-А5", чому запуск блоку був відкладений – невідомо.
Автори bmpd припускають, що причина провалу третього пуску ракети "Ангара-А5" - саме технічні неполадки в блоці "Персей".
Читайте також: Модернізація радіотелескопу Центра космічних досліджень і зв'язку України буде завершена у 2022 році