xcounter
#

МіГ-29 Повітряних Сил України засвітився з новим "таємничим" пілоном: нове озброєння чи все значно простіше

10977
МіГ-29 Повітряних Сил України засвітився з новим "таємничим" пілоном: нове озброєння чи все значно простіше

Новий "довгий" пілон на МиГ-29 звісно може бути маркером нового озброєння для літака, але є й простіше пояснення

Повітряні Сили України опублікували вкрай цікаве фото з Міг-29, який оснащений новими пілонами. Й одразу зазначимо, що ця машина, з огляду на зовнішній вид, не належить до польської або словацької допомоги.

Відповідне фото офіційне й розміщено публічне, більше того, містить допис "новий день - нові виклики", що може говорити про дійсно знакові події.

Читайте також: Рашисти хочуть перейти на "кустарне" виготовлення блоків "Контакт-1" для танків

Якщо збільшити зображення, то увагу слід приділити парі пілонів, які ближче до центру літака. Якщо інші - це стандартні АПУ-470 під ракету "повітря-повітря" Р-27, то інші залишаються неідентифікованими. І перше на що можливо звернути увагу, це довжина, яка трохи перевищує АПУ-470 з довжиною 2,5 метра. Й це вже породило величезну кількість теорій.

Необхідно зазначити, що до МіГ-29 вже інтегровано західний пілон LAU-118, який використовує для запуску протирадіолокаційних AGM-88 HARM, але він значно коротший.

AGM-88 HARM LAU-118
AGM-88 HARM на пілоні LAU-118

Пілони для запуску ракет AIM-120, інтеграція яких під радянські машини взагалі вкрай ускладнена, а також AIM-9, а це LAU-127/128/129 (для F/A-18, F-15 та F-16) довжиною у 2,7 метра. Вони дійсно схожі, але справа в тому, що вони "рейкові".

У вигляді теорії заявлялись, що він під ракети AIM-7 або IRIS-T, інтеграція яких під радянські машини також під величезним питанням.

Але справа в тому, що уваги заслуговують кріплення, які більш характерні для бомбових тримачів, чи інших великих вантажів, при цьому радянського стандарту. І об'єктивно можливо звернутися до усіх інших варіантів пілонів для МіГ-29 окрім призначених для ракет "повітря-повітря".

Наприклад, доволі легко знайти фото ще фактично дослідного МиГ-29 з ФАБ-500 на "довгих" пілонах - МБД3-УТК, хоча треба зазначити, що вони двохзамкові.

А на сучасному фото МиГ-29М для Єгипту можливо побачити ще один "довгий" пілон, який також встановлюється на всі інші МиГ-29М та МиГ-29К. Це вже пілон АКУ-58, який призначений для розміщення саме великого озброєння та підтримує встановлення керованого ракетного озброєння.

Звісно не треба виключати, що це нова розробка, коли передня секція пілону містить сенсори, зокрема для пошуку радіолокаційних станцій. Але попри всі можливі теорії щодо нового озброєння, дуже малоймовірно, що на офіційному фото від Повітряних Сил України зафіксоване випадкове розсекречення абсолютно нових можливостей.

Читайте також: Як так вийшло, що Канада дала ЗСУ лише вісім Leopard 2, а до Латвії уже готова перекинути 15 таких танків