xcounter
#

Коли у програми на 22 млрд доларів теж були проблеми: дезорієнтація та головний біль від окулярів за 60 тисяч

4029
Фото: U.S. Army
Фото: U.S. Army

Ймовірно, через потребу вирішити проблеми з розробкою її повномасштабне виробництво затримається на два роки

Нові окуляри доповненої реальності IVAS, якими має озброїтися Армія США, затримується на два роки – повномасштабне виробництво планують запустити влітку 2025 року, як розповідають у виданні Defense One, тоді як раніше повідомлялося про старт серійного виробництва вже в цьому році.

Водночас обмежене розгортання цієї розробки відбудеться вже наступного року – у 2024 році планується розгортання окулярів доповненої реальності версії IVAS 1.0 у навчальних підрозділах і IVAS 1.1 – в оперативних. Водночас повноцінне виробництво розпочнеться аж в четвертому кварталі 2025 року.

Разом з тим відзначається, що програма насправді мала серйозні недоліки – член палати представників Боб Вітменн скаржиться на те, що військові повідомляли про щонайменше один симптом після використання цих окулярів – дезорієнтацію, запаморочення, проблеми з очима, головний біль, проблеми з шиєю та тунельний зір.

Але як відзначає Дуглас Р. Буш, начальник відділу закупівель Армії США, хоча окуляри "спрацювали не так добре, як ми думали", але протягом декількох місяців все ж таки вдалося реструктуризувати програму та спрямувати її у новому напрямку.

Ну і загалом йдеться про те, що окуляри вартістю 60 тисяч доларів за одиницю мають бути ретельно протестовані, щоб "гарантувати підвищення летальності та максимальне використання обмеженого бюджету армії".

Буш відзначає, що перші кроки стосовно темпів та нарощування виробництва були "дуже агресивними" і цього разу треба бути обережнішими, бо версія IVAS 1.2 "повинна бути саме тим, що потрібно армії, інакше ми не збираємося її виробляти".

Нагадаємо, окуляри доповненої реальності IVAS створюються спільно з компанією Microsoft у рамках масштабної програми на 22 млрд доларів – детальніше про нові технології для ближнього бою ми розповідали в окремому матеріалі.

Читайте також: ​Шолом пілота F-35 за півмільйона доларів: доповнена реальність та індивідуальне замовлення (фото)