xcounter
#

Коли нова система РЕБ Viper Shield для F-16 буде готова до виробництва

3729
Фото — Lockheed Martin
Фото — Lockheed Martin

Контракт на системи РЕБ Viper Shield було укладено у 2021 році

Модернізована система РЕБ AN/ALQ-254(V) 1 Viper Shield від компанії L3Harris, призначена для оснащення багатофункціональних винищувачів Lockheed Martin F-16 у версії Block 70/72, що створюються для закордонних замовників, має бути готова до виробництва в кінці 2025 року.

"Цифрова архітектура зможе виявляти декілька сигналів одночасно, що було неможливо під час використання аналогової версії" — цитує слова директора з розвитку L3Harris Анни Грагосян видання Defense One.

Читайте також: F-35 затримується ще більше, але в Данії вкотре пообіцяли, що це не вплине на передачу F-16 Україні
F-16 Block 70
Фото: Ministerstvo obrany SR

Сьогодні у компанії працюють над завершенням чергового етапу програми drop 3, орієнтовно це станеться у наступному місяці, після чого буде продемонстровано початкові можливості приймача "з апаратним забезпечення, що відповідає виробництво, як стверджує Грагосян.

Але водночас зараз склалася ситуація, коли нові F-16 сходять з конвеєра без системи РЕБ Viper Shield — це пов’язано з тим, що контракт на створення цього комплексу було укладено вже після старту програми Block 70.

Нагадаємо, що L3Harris отримала замовлення на систему РЕБ у 2021 році, а у 2022 році було підтверджено її сумісність з РЛС APG-83. Також доречно буде згадати, що, наприклад, той же Бахрейн у 2023 році вже отримав свій перший F-16 Block 70, що яскраво демонструє часовий "лаг" у декілька років щодо постачання системи РЕБ.

Відомо, що згідно з контрактом, L3Harris має виготовити 166 систем Viper Shield для п’яти закордонних замовників винищувачів F-16 Block 70/72. Водночас, за словами Грагосян, оскільки Lockheed Martin зараз працює над нарощенням виробництва F-16, то в L3Harris планують виробляти вісім систем РЕБ Viper Shield на місяць (96 в рік, з такими темпами контракт будуть виконувати орієнтовно 1 рік і 8 місяців) — ймовірно, йдеться про початкові темпи виробництва.

Читайте також: F-16 - не панацея й очільник Пентагону Ллойд Остін пояснив чому