Північна Корея оголосила про спуск на воду корабель Choi Hyon, який має офіційну класифікацію «есмінець» та заявлене водозаміщення на рівні 5000 тонн, і котрий начебто був збудований лише за 400 днів. Це насправді дуже визначальна подія, бо так КНДР показала різкий ривок у здатності будувати великі надводні кораблі з ракетним озброєнням.
Одна із версій по цьому кораблю говорить, що він начебто може бути носієм навіть балістичних ракет. І якщо узагальнити усі дані, які описують по цій темі західні ресурси, то можемо отримати приклад того, як досі мало на Заході розуміють про північнокорейський режим, та чому просто описати деталі тут є недостатнім.
Читайте також: Як Пентагон підтасував вимоги до M10 Booker, викинув BAE Systems з життєздатним проєктом, а тепер бідкається та розводить руками

Наприклад, про можливе розміщення балістичних ракет на північнокорейському кораблі Choi Hyon пишуть автори порталу The War Zone, котрі заодно зауважують, що цей корабель доцільніше відносини до класу "фрегат", аніж "есмінець", і що на ньому використовуються аж 74 вертикальні пускові установки аж 5 різних розмірів, що свідчить про відповідну сегментацію типів ракетного озброєнння, яке там має розміщуватись.
Найбільші 10 вертикальних комірок можуть бути якраз під балістичні ракети, інші 20 великих комірок - під крилаті ракети морського базування, 32 комірки малого розміру - під зенітні ракети, 12 комірок середнього розміру - ймовірно під протикорабельні ракети,
При цьому можна зауважити, що в носовій частині північнокорейського корабля Choi Hyon стоїть артустановка калібру 127-мм або 130-мм, в кормовій – російський комплекс "Панцирь" у морській версії або ж його північнокорейський клон; також можна зауважити наявність як мінімум двох шестиствольних артустановок АК-630.

Цікаві доповнюючі деталі можна знайти в публікації порталу Naval News, автори якого оцінюють, що на новому північнокорейському кораблі ймовірно використовуєтьсякопія російської протикорабельної ракети Х-35, і також – "озброєння, схоже на радянський ракетно-торпедний комплекс РПК-6 "Водопад"", що був прийнятий на озброєння у 1981 році, мав дальність стрільби до 50 кілометрів, та міг застосовувати або ядерний боєзаряд або ж 400-мм електричну торпеду УМГ-1.
Однак далі від Defense Express хочемо зауважити наступне. Лише в жовтні 2024 року вперше стало відомо про те, що Північна Корея будує крупний корабель із оціночним водозаміщенням 3 тисячі тонн, а в лютому 2025 року стало відомо про будівництво ще одного крупного корабля в КНДР, який є певною загадкою для аналітиків.

На цьому тлі виходить, що лише за кілька місяців після появи описаних вище публічних даних Північна Корея спустила на воду свій найбільш потужний корабель, водозаміщення якого оцінюється в 5 тисяч тонн, і на цьому тлі неясно, як взагалі північнокорейський режим зміг у настільки стислий строк збудувати свій "есмінець".
Крім того, неясним лишається головне – якою могла бути ступінь участі РФ у побудові цього корабля для КНДР, і наскільки суттєво режим чучхе збирається змінювати свою доктрину ведення війни на морі, націлену на Південну Корею, США та інші країни цивілізованого світу.
Читайте також: Якийсь злий фат авіаносця Harry Truman - тепер через атаку хуситів з борта впав F/A-18