xcounter
#

Іспанці за два роки "з нуля" зробили круту систему зі штучним інтелектом, щоб збивати ворожі дрони

6344
Guardian 2.0. Фото: Escribano
Guardian 2.0. Фото: Escribano

Одна з попередніх версій такої системи вже була протестована в Малі, інша — дислокується в Латвії

Армія Іспанії працює над тим, щоб посилити свої можливості протидіяти безпілотним літальним апаратам противника, які показали свою ефективність на полі бою в Україні, і одним з найбільш важливих проєктів у цьому напрямку є їхня вітчизняна система Cervus, яка була розроблена спільно з промисловістю, розповідає видання Infodefensa.

На початку липня цього року іспанське військо отримала на озброєння найдосконалішу версію цієї системи, далі у планах — оснащення батареєю комплексів Cervus III.

Читайте також: Як Іспанія передала Україні гаубиці OTO Melara Mod 56 для знищення рашистів
Servus
Система Servus, фото TRC

"Ініціатива, драйв та винахідливість, проявлені 31-м полком радіоелектронної боротьби та 71-м зенітно-артилерійським полком заклали основу для створення першої протибезпілотної батареї Cervus III у Командуванні зенітної артилерії у дуже стислі терміни", — зауважує бригадний генерал Ігнасіо Охеда Гонсалес-Посада.

Як стверджують у виданні, система продемонструвала "дуже позитивні результати", а загалом вона була розроблена майже з нуля протягом двох років (йдеться саме про третю версію системи) завдяки співпраці війська разом з групою компаній, яку очолила TRC.

Система Servus, фото TRC
Система Servus, фото TRC

Таким чином, іспанське військо вже мають на озброєнні три версії або як ще кажуть іспанці "концепції" системи Cervus, які створювалися шляхом поступового додавання обладнання до попередньої версії. Причому першу систему вже тестували в Малі, а друга сьогодні розташована у Латвії і у планах іспанців оновити ці дві системи до найбільш досконалої версії.

Система Cervus була створена для захисту цивільних та військових стратегічних об’єктів від атак безпілотних літальних апаратів. У версії Cervus III система отримала низку удосконалень, які насправді дозволяють назвати її ледь не новою платформою.

Наприклад, система отримала інтерфейс управління та контролю, такий собі "мозок" зі штучним інтелектом, який збирає інформацію з усіх радарів, камер, антен та інших датчиків, і виводить їх на єдиний дисплей, завдяки чому оператору набагато легше керувати всіма функціями системи.

У оновлений Cervus було інтегровано електрооптичний модуль Oteos, розроблений спільно з Escribano, який може "бачити" на 20 км і спільно з системами ШІ автономно виявляти ворожі дрони, визначати їхнє місцерозташування тощо.

Радари комплексу Cervus мають дальність дії від 5 до 10 км, крім того, система оснащена додатковим дроном, який можна розгорнути над системою на висоті 100 м для розширення огляду. Дроном можна керувати з комп’ютера.

Крім опції подавлення БПЛА, система також може нищити їх за допомогою дистанційно керованого бойового модуля Guardian 2.0, який може бути оснащений різною зброєю, зокрема нещодавно продемонстрував ефективну стрільбу 40-мм програмованими боєприпасами. Більшість обладнання комплексу Cervus встановлено на шасі Vamtac ST5.

Читайте також: 155-мм снарядом на 80 км: іспанський Expal працює над кардинальним збільшення дальності артилерії