xcounter
#

Hensoldt оголосила строки виготовлення РЛС TRML-4D для України, які необхідні для ЗРК IRIS-T SLM

3898
TRML-4D (всі фото: Hensoldt)
TRML-4D (всі фото: Hensoldt)

Радар TRML-4D є "ядром" ЗРК IRIS-T SLM тому оголошені виробником строки прямо говорять й про терміни отримання Україною додаткових німецьких засобів ППО

Німецька компанія Hensoldt у своєму повідомленні оголосила про отримання від Diehl Defence замовлення на виготовлення чотирьох РЛС TRML-4D. Ця РЛС використовується у зенітному ракетному комплексі середньої дальності IRIS-T SLM.

І, як оголосив очільник Hensoldt Томас Мюллер, мова йде про виконання замовлення саме для України. Оголошені строки виконання контракту становлять до кінця 2024 року. Таким чином й самі чотири додаткових зенітних ракетних комплекси IRIS-T SLM будуть виготовлені не раніше цього терміну.

Читайте також: ЗСУ показали, як німецькі HX81 витягають з поля бою Т-72 і санітарні M113 (фото)

Зазначимо, що інформація про направлення до України чотирьох додаткових ЗРК IRIS-T SLM була оголошена Берліном у травні цього року у межах рекордного німецького пакета допомоги на 2,7 млрд євро. Але окрім самих комплексів, у кожен з яких входить один IRIS-T SLM, там також фігурувало ще п'ять таких радарів. Це пов'язано з тим, що TRML-4D може використовуватись окремо, як оглядова РЛС, без прив'язки до засобів ураження.

Вартість постачання чотирьох РЛС для IRIS-T SLM оголошена Hensoldt на рівні "середнім двозначним числом у мільйонах", тобто діапазон, орієнтовно, у 40-70 млн євро за чотири РЛС. А ось відповідно до заяви компанії у середині травня відносно отримання замовлення на шість TRML-4D цінник був оголошений на рівні понад 100 млн євро. Таким чином середня вартість однієї РЛС, скоріш за все, складає близько 17 млн євро.

TRML-4D

За ці гроші TRML-4D, який використовує активну фазовану антену решітку на елементах з нітриду галію технологію цифрового формування променя. Дальність виявлення цілей складає 250 км на висоті до 40 км, при цьому одночасно супроводжується до 1500 об'єктів. Мінімальна ефективна площа об'єкта, який фіксує РЛС - 0,01 кв. м, що дозволяє відстежувати крилаті ракети вироблені за технологією стелс та малорозмірні дрони.

Читайте також: Стало відомо скільки часу Rheinmetall буде відновлювати 14 Leopard 2 для ЗСУ від Данії та Нідерландів