xcounter
#

ЗСУ показали, як німецькі HX81 витягають з поля бою Т-72 і санітарні M113 (фото)

16338
Процес евакуації Т-72 ЗСУ за допомогою німецького тягача MAN HX81, літо 2023 року, фото – прес-служба Четвертої окремої танкової бригади
Процес евакуації Т-72 ЗСУ за допомогою німецького тягача MAN HX81, літо 2023 року, фото – прес-служба Четвертої окремої танкової бригади

Такі німецькі машини є рідкісними для ЗСУ, зараз поставлено лише 25 тягачів

Прес-служба 4-ої окремої танкової бригади на своєму Facebook розповіла про роботу своєї технічної частини, і з цього повідомлення ми вперше можемо дізнатись про те, як в строю ЗСУ можуть використовуватись зокрема німецькі важкі тягачі MAN HX81, вперше про плани передачі яких від Берліну стало відомо лише у вересні 2022 року.

Конкретно цей тягач в розпорядженні 4-ої окремої танкової бригади, що фігурує на фото, належить до евакуаційного відділення, і виконує задачі по вивозу пошкодженої на полі бою техніки, аби далі цю техніку можна було відремонтувати та повернути в стрій. Цікаво, що на фото ми бачимо зокрема процес евакуації пошкодженого Т-72 і санітарного M113 ЗСУ, але автори повідомлення кажуть також, що завдяки цьому тягачу MAN HX81 з власною назвою "Вжик" вдається також витягати й трофейну рашистську техніку.

Читайте також: Кремль фактично роззброює "вагнерівців" та говорить про закриття карної справи
Процес евакуації Т-72 ЗСУ за допомогою німецького тягача MAN HX81, літо 2023 року, фото – прес-служба Четвертої окремої танкової бригади

Якщо опиратись на дані німецького уряду, то станом на зараз Берлін передав для ЗСУ лише 25 таких тягачів та 20 напівпричепів до них. Тому, очевидно, що така техніка зараз є рідкісною для Збройних Сил України. Відтак, можемо припустити, що німецькі тягачі MAN HX81 ймовірно намагаються розподіляти рівномірно між танковими та механізованими підрозділами нашого війська. Тим більше, що Німеччина обіцяла поставити загалом 90 таких машин, відповідно, є певний "горизонт для планування".

Цікаво, що в повідомленні прес-служби бригади вказується, що на цьому тягачу MAN HX81 з власною назвою "Вжик" працює 2 військовослужбовці, але конструктивно передбачено, що в броньованій кабіні цієї машини можуть розміститись до 4 військових.

Процес евакуації санітарного M113 ЗСУ за допомогою німецького тягача MAN HX81, літо 2023 року, фото – прес-служба Четвертої окремої танкової бригади

Якщо говорити про інші характеристики, то у відкритих джерелах вказується, що маса самого тягача MAN HX81, маса повного автопоїзда (тобто разом із тралом) сягає 130 тон, а от повна вантажопідйомність досягає 73 тон. Машини цього типу розраховані на перевезення всієї номенклатури техніки в розпорядженні бундесверу, зокрема PzH 2000 та Leopard 2A7.

Тягач оснащений бронекабіною масою 4,5 тон, яка забезпечує захист проти бронебійних 7,62 мм набоїв, від влучання уламків та захист при підриві на 8-кг протитанкових мінах. Вказується також, що тягач має дві лебідки тяговим зусиллям по 20 тон кожна для підтягування техніки на трал, і допоміжну лебідку тяговим зусиллям 8 тон для підйому самого тягача за необхідності.

Швидкість ходу тягача при руху по трасі – до 88 км/год, заявлена дальність ходу – до 800 км.

Німецький важкий тягач MAN HX81, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Повна бойова готовність армії Білорусі: Лукашенко показав свій найголовніший страх