xcounter
#

FPV-дрон із гранатометом: як націлюватися та проти яких цілей використовують (відео)

4931
Скріншот з відео Армія TV
Скріншот з відео Армія TV

Українські військові розповіли про те, чи стане в пригоді на полі бою таке поєднання озброєння

Протягом цього року майстерня "Дикі Шершні" вже декілька разів показувала кадри, як бійці підрозділу "Булава" окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького тестує гранатомет, що встановлений на їхньому найбільшому FPV-дроні "Королева Шершнів". Детальніше про це військові розповіли в сюжеті "Армія TV".

"Ці ідеї вже в повітрі літали дуже давно. Але не було підходящої платформи - я маю на увазі дрон, на який можна ставити всі наші хворі фантазії, які були до цього", - розповідає військовий з позивним UDAV про їхній FPV-дрон з ручним протитанковим гранатометом.

Читайте також: Зенітні-дрони "анти-Шахеди": яку головну задачу вирішили українські розробники і це не про швидкість (відео)

Як наголошує військовий, щодо тактики застосування, то тут є широке "поле для творчості". Передусім це міські бої: "Багато є місць, куди треба залетіти і вдарити", і тут грає на руку той факт, що FPV з РПГ - це багаторазова історія на відміну від тих же дронів-камікадзе.

Ще один варіант застосування - добивання підбитої техніки, яка була залишена ворогом на полі бою і яку згодом він може витягти і повернути в стрій. "Як правило ми її знищуємо цю техніку, і на це уходить купа зальотів FPV, втрата дронів, вже підбиту техніку і ще п’ять штук треба, щоб її добити. Багаторазова історія - це якраз те, що треба. Ти можеш вицілитися, ти знаєш всі хиткі місця у танку".

Щодо конструкції дрона-гранатомета, то військовий наголошує, що складові "механічної частини" конструкції можна купити у звичайному будівельному магазині.

У випадку дрона-гранатомета частим питанням є влучність. "Ми орієнтуємося на приціл, який у нас на екрані і в принципі тести показали достатню влучність", - відзначає один з військових. Також на відео чути сильний вітер - і хоча дрону дійсно складніше за таких умов, але "Королева Шершнів" має достатньо потужності, щоб впоратися з ними. Як елемент модернізації FPV-дрони з гранатометами можуть обладнати тепловізорами для роботи по цілях вночі.

Читайте також: Спочатку росіяни саджали операторів FPV-дронів на вертоліт, тепер французи, і це стає доволі цікавою тенденцією