Протягом цього року майстерня "Дикі Шершні" вже декілька разів показувала кадри, як бійці підрозділу "Булава" окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького тестує гранатомет, що встановлений на їхньому найбільшому FPV-дроні "Королева Шершнів". Детальніше про це військові розповіли в сюжеті "Армія TV".
"Ці ідеї вже в повітрі літали дуже давно. Але не було підходящої платформи - я маю на увазі дрон, на який можна ставити всі наші хворі фантазії, які були до цього", - розповідає військовий з позивним UDAV про їхній FPV-дрон з ручним протитанковим гранатометом.
Читайте також: Зенітні-дрони "анти-Шахеди": яку головну задачу вирішили українські розробники і це не про швидкість (відео)
Як наголошує військовий, щодо тактики застосування, то тут є широке "поле для творчості". Передусім це міські бої: "Багато є місць, куди треба залетіти і вдарити", і тут грає на руку той факт, що FPV з РПГ - це багаторазова історія на відміну від тих же дронів-камікадзе.
Ще один варіант застосування - добивання підбитої техніки, яка була залишена ворогом на полі бою і яку згодом він може витягти і повернути в стрій. "Як правило ми її знищуємо цю техніку, і на це уходить купа зальотів FPV, втрата дронів, вже підбиту техніку і ще п’ять штук треба, щоб її добити. Багаторазова історія - це якраз те, що треба. Ти можеш вицілитися, ти знаєш всі хиткі місця у танку".
Щодо конструкції дрона-гранатомета, то військовий наголошує, що складові "механічної частини" конструкції можна купити у звичайному будівельному магазині.
У випадку дрона-гранатомета частим питанням є влучність. "Ми орієнтуємося на приціл, який у нас на екрані і в принципі тести показали достатню влучність", - відзначає один з військових. Також на відео чути сильний вітер - і хоча дрону дійсно складніше за таких умов, але "Королева Шершнів" має достатньо потужності, щоб впоратися з ними. Як елемент модернізації FPV-дрони з гранатометами можуть обладнати тепловізорами для роботи по цілях вночі.
Читайте також: Спочатку росіяни саджали операторів FPV-дронів на вертоліт, тепер французи, і це стає доволі цікавою тенденцією