xcounter
#

Спочатку росіяни саджали операторів FPV-дронів на вертоліт, тепер французи, і це стає доволі цікавою тенденцією

76360
Французький NH90, ілюстративне фото від Airbus
Французький NH90, ілюстративне фото від Airbus

Як на практиці відбувається спроба поєднати гелікоптери та безпілотники як одне ціле на полі бою

В одній з наших публікацій ми розповідали про те, що в РФ відпрацьовують нову тактику, а саме запустити з вертольота FPV-дрон для того, щоб знищити Magura V5. Ця новина привернула увагу не тільки тим, що ворог шукає ще один засіб для протидії нашим морським дронам, але й також тим, що що рашисти намагаються поєднати в одне ціле гелікоптер та безпілотник на полі бою.

Тепер ми маємо новий приклад по такій тенденції, але на цей раз із поєднанням вертольота та FPV-дрона експериментують французи, при чому експериментують в рамках дуже цікавої концепції.

Читайте також: Скільки коштує тримати маленький ядерний арсенал та з чого він складається: приклад Франції
Французький ударний вертоліт Tiger, ілюстративне фото з відкритих джерел

По самому експерименту маємо доволі загальний опис: французький портал Opex360 написав, що "нещодавно" в 3-ому вертолітному полку армійської авіації провели експеримент із розміщенням оператора безпілотника на борту вертольота неназваного типу, і отриманим результатом вони залишились задоволені.

На перший погляд, нічого особливо в цій історії не відбулось. Однак схоже, що самі французи вважають інакше, бо вони цей експеримент прописують як складову частину єдиного цілого їх концептуальних пошуків по "схрещенню" вертольотів та різних типів безпілотників як у єдиний розвідувально-ударний комплекс, котрий матиме перспективу і в майбутньому.

Для початку французькі військові передбачають, що в такий комплекс можна буде поєднувати між собою існуючі типи вертольотів та БПЛА з тим, що за рахунок існуючих зразків отримати нові можливості на полі бою.

Французький H160M, ілюстративне фото з відкритих джерел

Наприклад – включати операторів розвідувальних БПЛА в склад екіпажів ударних вертольотів Tiger з тим, щоб забезпечити додаткову ситуаційну обізнаність.

Або ж інший варіант – саджати операторів безпілотників як додаткового члена екіпажу на транспортно-десантних NH90 та H160M з тим, щоб зменшити когнітівне навантаження наосновний склад екіпажу.

Ну а в перспективі французькі військові вбачають, що за 10-15 років у них з’являться спеціалізовані типи безпілотників, створені для застосування із вертольотів різних типів.

Раніше Defense Express також розповідало про те, що нам треба знати про дрони-камікадзе від Франції, які в найближчий час мають отримати ЗСУ.

Читайте також: Лише три Mirage 2000-5 для ЗСУ від Франції у першій партії: чому так мало і де головна проблема