xcounter
#

Десантуватись і вижити: Пентагон пришвидшив створення нових десантних кораблів. Якими вони будуть?

Веліки безпілотні кораблі і малі з десантом та ракетами для морської піхоти - проти Китаю потрібно буде все
Десантуватись і вижити: Пентагон пришвидшив створення нових десантних кораблів. Якими вони будуть?
1778

Підходи США до посилення власного амфібійного потенціалу у протидію Китаю можуть бути взяти на озброєння і Україною - для визначення перспектив розвитку окремих складових власних Військово-морских сил. Звісно, поки лише концептуально.

Згідно з контрактом міністерствв оборони США, який оприлюднено 4 вересня 2020 року, компанії Huntington Ingalls Inc. (Паскагула, штат Міссісіпі); Lockheed Martin Corp., (Балтімор, Меріленд); Bollinger Shipyards Lockport LLC (Локпорт, Луїзіана); Marinette Marine Corp., (Марінетті, Вісконсін); Gibbs & Cox Inc. (Арлінгтон, Вірджинія) і Austal USA LLC (Мобайл, Алабама) отримують окремі контракти з твердою фіксованою ціною на дослідження зі створення "Великого безпілотного надводного судна" (Large Unmanned Surface Vessel) з сукупною вартістю в розмірі $41 985 112.

Військово-морський флот США у 2021 фінансовому році хоче розробити і закупити три типи беликих безпілотних суден (unmanned vehicles). Ці великі UV поділяються на Large Unmanned Surface Vehicles (LUSVs), Medium Unmanned Surface Vehicles (MUSVs) і Extra-Large Unmanned Undersea Vehicles (XLUUVs).

Читайте також: Стало відомо скільки дивізіонів РК-360МЦ "Нептун" у 2021 році сформують у ВМС ЗС України
США у 2021 фінансовому році хочуть розробити і закупити три типи беликих безпілотних суден

На 2021 фінансовий рік флот зробив запит на $579,9 мільйни для фінансування досліджень і розробок цих великих автономних кораблів і їх допоміжних технологій.

Ці роботи провадяться відпопідно до концепції "Більш розподіленої архітектури флоту". У порівнянні з нинішнім бойовим складом нова структура повинна включати пропорційно меншу кількість великих надводних бойових кораблів (наприклад, крейсерів і есмінців), пропорційно більшу кількість менших надводних бойових кораблів (наприклад, фрегатів і прибережних бойових кораблів) і додавання значної кількості великих безпілотних суден. Це є необхідним для "протидії таким країнам як Китай".

Великі десантні кораблі - занадто дороге задоволення, тепер вважають у США

LUSV повинні діяти або за командами операторів або бути повністю автономними. При цьому не виключається знаходження декількох членів екіпажу на борту, особливо у найближчому майбутньому, коли технології будуть доводитися до необхідного рівня надійності та ефективності.

23 судна повинні мати як вбудовані можливості, так і приймати модульні корисні навантаження, а також інтегрувати існуючі датчики і пускові установки ракет.

Ймовірний вигляд великого безпілотного корабля для ВМС США

Разом з безпілотникими концепціями, Військово-морський флот США домагається прогресу у реалізації програми створення легких морських амфібій / десантних кораблів (LAW - Light Amphibious Warship).

Згідно зі звітом Дослідницької служби Конгресу США, нова програма передбачає закупівлю від 28 до 30 нових десантних кораблів для підтримки Корпусу морської піхоти.

Військово-морський флот США домагається прогресу у реалізації програми створення легких морських амфібій / десантних кораблів (LAW - Light Amphibious Warship).

У цьому разі йдеться про реалізацію нової оперативної Концепції корпусу морської піхоти під назвою Expeditionary Advanced Base Operations (EABO - передова експедиційна операційна база). Концепція EABO була розроблена з прицілом на можливі сценарії конфлікту з Китаєм у західній частині Тихого океану.

Відповідно до цієї концепції, Корпус морської піхоти передбачає, серед іншого, наявність посилених підрозділів морської піхоти розміром як взвод. Такі сили маневрують навколо театру військових дій, переміщаючись з острова на острів, щоб здійснвати атаки протикорабельними крилатими ракетами (ASCM - anti-ship cruise missiles) і виконувати інші завдання.

Місія амфібійних сил - діяти разом з ВМС та іншими родами ЗС США, аби протидіяти агресивним діям Китаю

Місія такий москітних амфібійних сил - діяти разом з ВМС та іншими родами ЗС США, аби протидіяти агресивним діям Китаю і позбавити його контролю над морем.

Кораблі LAW мають вігравати важливу роль у цих операціях. При цьому вони будуть висаджувати війська на берег, транспортувати вантажі. За своїми розмірами вони будуть набагато менше і набагато дешевше в придбанні та експлуатації, ніж нинішні десантні кораблі ВМС.

Нинішні десантні сили ВМС складаються головно з великих десантних кораблів

Нинішні десантні сили ВМС складаються з великих десантних кораблів, включаючи так звані десантні кораблі з "великої палубою" - LHA і LHD, які виглядають як авіаносці середнього розміру, і менші (але все ж досить великі) десантні кораблі, позначені LPD або LSD , яких іноді називають "малопалубнимі" десантними кораблями.

ВМС США все ще перебувають на етапі збору інформації, але вже має деякі ключові вимоги до потенційної конструкції нових перспективних малих LAW. Як очікується, такий корабель буде мати загальну довжину близько 200 футів (60 метрів) і до 8000 квадратних футів вантажного простору.

За новою концепцією, морській піхоті потрібні нові перспективні малі LAW

Кожен корабель буде мати екіпаж не більше 40 моряків і зможе вмістити не менше 75 морських піхотинців. При цьому вартість закупівлі одиниці продукції має становити "кілька мільйонів, а не тризначні мільйони", фраза, яка може бути витлумачена як що означає вартість одиниці менше $100 млн.

ВМС передбачають закупівлю таких кораблів за прискореним графіком. При цьому перші LAW потенційно будуть закуплені у 2023 фінансовому році, до 2026 року буде фінансовано придбання 28 одиниць.

Читайте також: До складу ВМСУ включено сьомий МБАК "Гюрза-М" (фото)