xcounter
#

Бронетранспортери морської піхоти США озброять бойовими модулями з 30-мм гарматою

1001
Бронетранспортери морської піхоти США озброять бойовими модулями з 30-мм гарматою

Компанія Kongsberg отримала контракт на постачання близько 150 бойових модулів МСТ-30

Норвезька група Kongsberg отримала субпідрядний контракт від ВАЕ Systems на постачання бойових модулів для оснащення перспективних бронетранспортерів ACV з колісною формулою 8х8. Вони будуть постачатися для морської піхоти США у варіанті ACV-30. У рамках контракту йдеться про близько 150 бойових модулів МСТ-30. Перший дослідний зразок АСV-30 з модулем MCT-30 має бути поставлений на початку 2021 року.

Фото: BAE Systems
Фото: BAE Systems

Дистанційно керований бойовий модуль Kongsberg МСТ-30 оснащений 30-мм гарматою XM813 Bushmaster Mk 44 подвійного живлення і спареним з нею 7,62-мм кулеметом. Гармата має боєкомплект у 150 снарядів, розташованих у модулі, а також може використовувати постріли з дистанційним підривом. Модуль має цілодобову дубльовану систему управління вогнем.

Повідомляється, що загалом компанія BAE Systems на першому етапі має розробити та поставити машини ACV у чотирьох варіантах: бронетранспортера ACV-P, оснащеного бойовим модулем з 12,7-мм кулеметом чи 40-мм гранатометом, бронетранспортера ACV-30 з бойовим модулем з 30-мм гарматою, командно-штабної машини ACV-C і броньованої ремонтно-евакуаційної машини ACV-R.

Читайте також: Збройні сили Казахстану поповняться новими бронетранспортерами вітчизняного виробництва