xcounter
#

Збройні сили Казахстану поповняться новими бронетранспортерами вітчизняного виробництва

4043
Чергова партія броньованих колісних машин з колісною формулою 4х4 "Арлан поставлена до підрозділів ЗС Республіки Казахстан / Фото: Kazakhstan Paramount Engineering
Чергова партія броньованих колісних машин з колісною формулою 4х4 "Арлан поставлена до підрозділів ЗС Республіки Казахстан / Фото: Kazakhstan Paramount Engineering

Поки в Україні вагаються, в Казахстані, що раніше не мав власного виробництва, постачають до війська чергову партію вітчизняних броньованих колісних машин

Компанія "Kazakhstan Paramount Engineering" уклала договір з міністерством індустрії та інфраструктурного розвитку Республіки Казахстан про постачання на користь міністерства оборони Республіки Казахстан чергової партії броньованих колісних машин (БКМ) з колісною формулою 4х4 "Арлан". Дані про кількість поставлених машин не називаються.

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу "Kazakhstan Paramount Engineering".

Читайте також: Хто точніший: Україна та Польща продовжують роботи над високоточними боєприпасами. Але ...
Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
Броньована колісна машина з колісною формулою 4х4 "Арлан" / Фото: Kazakhstan Paramount Engineering

Бронетранспортери надійдуть до казахстанської армії у 2021 році. Бойові машини створені за технологією MRAP (mine resistant ambush protected - захищений від мінного підриву та атак із засідок), що належить казахстанському підприємству, і здатні витримати вибух протитанкової міни під днищем (до 8 кг в тротиловому еквіваленті).

БКМ
Останні версії БКМ "Арлан" 4х4 снащені бойовим модулем "Sunkar" з 12,7-мм кулеметом НСВТ / Фото: Григорій Беденко, informburo.kz

«Арлан» є багатоцільовою броньованою машиною з посиленим протимінним захистом. Головне її призначення - ведення розвідки. Машини цього типу мають великий дорожний просвіт, V-подібний корпус, що дозволяє протистояти осколкам і розсіювати енергію вибуху. На сьогоднішній день, броня відповідає третьому рівню захисту стандарту STANAG 4569 (стандарт НАТО, що визначає рівні захисту екіпажів бойових броньованих машин по масі при ураженні боєприпасами кінетичної дії, осколками осколково-фугасних снарядів польової артилерії і фугасною дією імпровізованих вибухових пристроїв).

Бойова вага машини становить 16 тонн, екіпаж - 10 осіб. БКМ "Арлан" розвиває швидкість до 100 км/год і її можна експлуатувати в температурних режимах від -50⁰ С до + 50⁰ С.
Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
В основі БКМ "Арлан" - бронекапсула / Фото: informburo.kz

Відомо, що даний тип машин постачається до казахстанського війська вже протягом трьох років. У 2018 році 60 одиниць БКМ "Арлан" були прийняті на озброєння ЗС РК, ще 30 мали бути поставлені у 2019 році. За непідтвердженою інформацією, компанія "Kazakhstan Paramount Engineering" планує в середньостроковій перспективі поставити до силових структур (підрозділів Міністерства оброни та Національної гвардії) Республіки Казахстан близько 200 машин цього типу.

Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
Відділення управління БКМ "Арлан" / Фото: informburo.kz

За свідченнями компанії-виробника, ці бойові машини користується довірою особового складу казахстанської армії. Наприклад, роботи з розмінування в населеному пункті Арись, де в червні 2019 року сталися вибухи на складах боєприпасів, проводяться повністю з використанням БКМ "Арлан".

Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
Рівень локалізації виробництва БКМ "Арлан" в Казахстані довели до 70 відсотків / Фото: informburo.kz
Машини пройшли всі необхідні випробування і доопрацювання з урахуванням вимог і побажань з боку Міністерства оборони РК, оснащені всім необхідним обладнанням для виконання бойових завдань. На БКМ встановлена автоматична коробка передач, кондиціонер, бортовий комп'ютер і інші системи для ефективного, комфортного і безпечного несення служби.
Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
Ранні версії БКМ "Арлан" оснащені стабілізованою дистанційно керованим бойовим модулем "САРП", калібру 12,7 мм., який призначений для дистанційного ведення вогню. Бойовий модуль випускається казахстанською компанією «КАЕ» / Фото: sarbaz.kz
Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
Місце навідника-оператора БКМ "Арлан", що оснащена дистанційно керованим бойовим модулем "САРП" / Фото: sarbaz.kz
БКМ "Арлан" являє собою доместікований варіант бойової машини Marauder ("Мародер") розробки південноафриканської Paramount Group, яка і інвестувала власні кошти в створення компанії "Kazakhstan Paramount Engineering" в Казахстані. Відповідно до заяв представників "Kazakhstan Paramount Engineering", наразі рівень локалізації виробництва машини довели до 70 відсотків. На цей час, окрім Казахстану, Marauder стоїть на озброєнні армій п'яти країн - Азербайджану (45 од.), Алжиру (2 од.), Йорданії (25 од.), ПАР (50 од.) та Республіки Конго (37 од.).
Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
Модифікація БКМ "Арлан" з РЛС наземної розвідки, що встановлена на телескопічній вежі на військовому параді в Астані 07 травня 2017 року / Фото: Wikipedia

Також на сьогоднішній день проходять заводські і демонстраційні випробування нового для армії Казахстану транспортного засобу БКМ "Барис 8х8", бронетранспортера з колісною формулою 8х8, здатного витримати вибух міни під днищем потужністю 10 кг в тротиловому еквіваленті. Цю машину планують постачати до ЗС Республіки Казахстан на заміну БТР-82, який тут вважають занадто застарілим.

Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
"Барис" 8х8 та "Арлан" 4х4 на військовому полігоні "Майлан" / Фото: Григорій Беденко, informburo.kz

Силами заводського Конструкторського Бюро, компанія "Kazakhstan Paramount Engineering" завершує проектування машина власної розробки "Алан 2" для сил спеціального призначення. В компанії обіцяють, що найближчим часом новий автомобіль буде представлений широкій громадськості.

Також інженери - конструктори компанії працюють над новою моделлю гусеничної бойової машини піхоти. Проект носить назву "Мерген".

Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
Останні версії БКМ "Арлан" 4х4 можуть оснащуватись бойовим модулем "Sunkar" з 12,7-мм кулеметом НСВТ / Фото: Григорій Беденко, informburo.kz

Спільно з партнерами – казахстанською компанією "Weapon System Engineering" (WSE), розроблені і проходять випробування автоматичні системи управління вогнем (бойові модулі) "Ансар" ("Ansar"), "Сункар" ("Sunkar"), а також морський бойовий модуль "Туран" ("Turan"), які проходять відповідні випробування.

Kazakhstan Paramount Engineering, БКМ
Місце навідника-оператора БКМ "Арлан" 4х4 з бойовим модулем "Sunkar" / Фото: Григорій Беденко, informburo.kz

ТОВ "Kazakhstan Paramount Engineering" на сьогоднішній день є в базовим для забезпечення сил спеціального призначення і Міністерства оборони новими зразками сучасної техніки та озброєння.

Транспортні засоби що виготовляє компанія "Kazakhstan Paramount Engineering" мають рівень локалізації 70%, це при тому, що на початку виробництва рівень локалізації становив не більше 20%.

Бойовий модуль
Бойовий модуль
На ББМ "Барис" 8х8 встановлюється з бойовий модуль "Ансар" з 30-мм гарматою 2А72 / Фото: Григорій Беденко, informburo.kz

Довідка Defense Express: "Kazakhstan Paramount Engineering" - приватна компанія з казахстанським капіталом, що входить до глобального ланцюга поставок міжнародної Paramount Group. "Kazakhstan Paramount Engineering" має технологію будівництва машин з протимінної захистом. Завод побудований в листопаді 2015 року. На заводі працює 205 чоловік. Потужність заводу - 120 одиниць техніки на рік.

Kazakhstan Paramount Engineering
Завод був побудований та приступив до виробництва бронетехніки в рекордні терміни. Цьому сприяла підтримка проекту з боку воєнно-політичного керівництва Республіки Казахстан. Зокрема, 11 грудня 2013 року на території індустріального парку Спеціальної економічної зони "Астана - Жана калу" відбулася процедура закладки капсули на місці будівництва заводу з виробництва броньованих колісних машин в Астані. 14 квітня 2014 року розпочалося будівництво заводу. Партнерами в цьому проекті виступили ТОВ "Казахстан Інжиніринг Дистрибьюшн" і південноафриканська компанія "Парамаунт груп", які заснували для реалізації проекту спільне підприємство ТзОВ "Казахстан Парамаунт Інжиніринг". 30 листопада 2015 року відбулося відкриття заводу за участю Президента країни - Верховного головнокомандувача збройних сил РК Нурсултана Назарбаєва, а також членів Уряду РК. Через 7 місяців компанія почала поставляти перші партії машин. У липні 2016 року - поставлені перші бронемашини в війська для проведення дослідно-військових випробувань. До кінця 2016 року в війська Регіональних командувань було поставлено більше 30 машин для проведення дослідно-військових випробувань в різних кліматичних умовах.
Читайте також: РФ через Інтерпол намагається захопити українського виробника бронемашин