xcounter
#

Anduril показав новітні дрони-торпеди Copperhead у концепції багато-дешево та ройового використання

3459
Anduril показав новітні дрони-торпеди Copperhead у концепції багато-дешево та ройового використання

Дрони-торпеди Copperhead виконані у стандартних торпедних калібрах, мають адекватні бойові частини, призначені для підводних дронів, але мають один дуже серйозний недолік

Американська компанія Anduril, яка своїми розробками намагається зламати парадигму створення нечисленних дорогих видів озброєння та боєприпасів, показала свою нову розробку - торпеди-дрони Copperhead.

"Перемога на морі вимагатиме великих флотів автономних підводних, надводних та повітряних апаратів, здатних забезпечити розширену обізнаність та придушити супротивників масованими морськими ефектами", - одразу характеризує потребу у своїй розробці Anduril. А також нагадала, що системи, які були розроблені за часи Холодної війни вже застарілі, не виробляються у потрібній кількості, мають високу вартість

Читайте також: Коли в РФ кажуть про Ту-214 на заводі по Ту-160 і Ту-22М3, то це саме про приховані гроші на ВПК

Дрони-торпеди Copperhead Anduril
Дрони-торпеди Copperhead

Було продемонстровано два дрони-топреди, які слід розглядати саме як багатофункціональні платформи, які можуть мати різне навантаження, а тому бойове виконання є лише одним із варіантів, разом із сенсорним. І у бойовому варіанті вони позначаються, як Copperhead-M.

Більше модель, Copperhead-500, є повноцінною за розмірами торпедою у найпоширенішому калібрі - 533-мм (21 дюйм) при довжині 4,14 метра. Вага корисного навантаження складає близько 250 кг, максимальна швидкість понад 30 вузлів (55,5 км/год).

Менша модель, Copperhead-100, має діаметр 323,7 мм (12,75 дюйма), що також є стандартним "торпедним" калібром для легких торпед таких як американські Mark 46, Mark 54 або європейська MU-90. Вона має довжину 2,69 метра та корисне навантаження до 50 кг при аналогічній швидкості у 30 вузлів.

Дрони-торпеди Copperhead Anduril

Copperhead можуть, окрім бойових частин, нести засоби активного чи пасивного акустичного зондування, магнітометр, хімічні сенсори, засоби акустичного зв'язку, включно з можливістю ретрансляції. І це про нову парадигму озброєння, коли виробляється саме багатофункціональна універсальна платформа, що тісно пов'язано з ройовим використанням дронів та розподіленням функцій у "зграї".

Більше того, Copperhead, хоч і виконані у стандартних торпедних калібрах, але пропонується для озброєння підводного дрона Dive-XL, що може нести десятки Copperhead-100 та декілька Copperhead-500. При цьому в Anduril вважають, що не лише наявні торпеди застарілі, а і їх носії також - надводні кораблі та атомні підводні човни. Натомість Copperhead - це, в першу чергу, засіб для автономних систем.

З боку Defense Express зазначимо, що якщо за вагою бойової частини, що Copperhead-100, що Copperhead-500 знаходяться на рівні що й наявні торпеди у своєму класі. Наприклад, легка американська Mark 54 має бойову частину вагою 43,9 кг, а 533-мм Mark 48 - 293 кг. Але дуже суттєва різниця у швидкості Mark 54 - понад 40 вузлів, Mark 48 до 55 вузлів проти 30 в обох Copperhead.

Це може бути доволі серйозним недоліком цієї розробки загалом, бо російські ударні підводні човни "Ясень-М" мають заявлену максимальну швидкість під водою у 31 вузол, а підводні стратегічні ракетоносії "Борей" - 29 вузлів. Для надводних кораблів максимальна швидкість близько 30 вузлів також є доволі стандартною.

Нагадаємо, що Anduril у 2024 році показала свої крилаті ракети за аналогічною парадигмою ройового масового використання за рахунок низької вартості. Це сімейство Barracuda з дальностями у 900, 370 та 150 км, але з бойовими частинами 45 та 18 кг.

Читайте також: Кращий погляд на нову авіаційну мегаракету Китаю CH-AS-X-13 для копій Ту-16 - повітряна, балістична та протикорабельна