xcounter
#

Кращий погляд на нову авіаційну мегаракету Китаю CH-AS-X-13 для копій Ту-16 - повітряна, балістична та протикорабельна

4531
CH-AS-X-13 на H-6N
CH-AS-X-13 на H-6N

Ракета, що відома під індексом CH-AS-X-13 є унікальним представником балістичної протикорабельної ракети повітряного базування

Китайська величезна балістична ракета повітряного базування, яка відома під західним індексом CH-AS-X-13 (також часом позначається KF-21), вперше була помічена ще у 2020 році, але зараз з'явилось її найбільш детальне фото.

На ньому, бомбардувальник H-6N, який є дуже глибокою модернізацією копії радянського Ту-16, був сфотографований з цією ракетою з незначної відстані, що дозоляє доволі детально роздивитися конструкцію ракети. При цьому фото, якщо вірити титру, було зроблено ще 6 червня 2023 року, але мережею воно розійшлося саме зараз.

Читайте також: Російський ВПК ще в травні 2022 року налічував 1400 підприємств, а тепер там працює аж 4,5 мільйона осіб

Для розуміння, довжина CH-AS-X-13, яка підвішена під центральний пілон літака, складає близько 12-13 метрів при діаметрі приблизно 1,4 метра, а її вага понад 15 тонн. Гіперзвуковий блок з можливістю маневрування несе бойову частину вагою, за оцінками, у 600 кг, можливе його ядерне оснащення. Тобто, як для ракети повітряного базування CH-AS-X-13 за розмірами об'єктивно є мегаракетою.

CH-AS-X-13, скоріш за все, складається з двох розгінних ступенів, але й гіперзвуковий блок також можливо має двигун. Найбільш вірогідним вважається, що ця розробка базується на протикорабельній балістичній ракеті наземного базування DF-21D. Її головне призначення - ураження американських авіаносців, тобто вона сконструйована з метою максимізації прориву протиракетної оборони системи Aegis з протиракетами SM-3 та SM-6.

У наземному варіанті вона має дальність, за розрахунками, близько 1500 км, у 2006 році вона була прийнята на озброєння, а у 2013 вірогідно зафіксоване її успішне випробування із влучанням у мішень. І ці випробування проходять доволі регулярно, більше того, мішені не стаціонарні. Спеціально для цього Китай у пустелі Такла-Макан побудував величезну залізницю довжиною 40 км якою рухаються повномірні макети кораблів.

DF-21D
DF-21D

Водночас CH-AS-X-13 має більші розміри (у DF-21D довжина оцінена на рівні 10,7 метра), можливо у ній замість оригінального меншого за розмірами другого ступеня використано ступінь, який аналогічний першому. Разом із повітряним стартом це дає у рази більшу дальність використання ракети. Тому параметр у понад 3000 км виглядає мінімальною межею.

Більше того, до дальності дії пуску необхідно додавати дальність польоту й самого носія - H-6N. За різними оцінками, які зустрічаються у публічному просторі, він може мати бойовий радіус від 1800 до 4000 км. Враховуючи вагу CH-AS-X-13 можливо орієнтуватися на менший параметр, але справа в тому, що H-6N має систему дозаправлення у повітрі.

Таким чином H-6N із CH-AS-X-13 це вже не про можливість завдання ударів, наприклад, по найближчій основній базі США у Гуамі, яка у 3000 км від Китаю, це й про можливість вогневого контролю значної частини Тихого океану, включно з підступами до Гаваїв.

Читайте також: Естонія обирає між Patriot, SAMP/T та "Пращею Давида" для захисту від російських "Искандер"